pitääkö olla boxi

Jos on fullhd digitv korttipaikalla, niin pitääkö se hemmetin digboxi silti vääntää siihen väliin?
4899
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Siinä digitöllössä on jo sisäänrakennettu digiviritin. Mitäpä niitä ulkopuolelle enää toiseen kertaan laittelemaan. Ei muuta kuin piuhat kiinni ja BigBrothereita toljottamaan. Se korttipaikka tulee käyttöön sitten, kun haluaa korttimaksullista ohjelmanautintoa.

Äänestä

Ainoa tilanne, jossa boksi voisi olla tarpeellinen on se, että haluat katsella HD-lähetyksiä eikä telkkarissasi ole HD-viritintä. Silloin tarvitset erillisen HD-boksin.

Tavallisiin maksullisiin SD-lähetyksiin riittää tv:n oma korttipaikka.

Äänestä
  • Myös jos televisiossa on ainoastaan vääräntyyppinen viritin (T/C), tarvitset erillisen digiboksin.

    Äänestä

  • kjdfgkjndfg kirjoitti:

    Myös jos televisiossa on ainoastaan vääräntyyppinen viritin (T/C), tarvitset erillisen digiboksin.

    että haluat tallentaa jotain muuta kuin katsottavaa kanavaa, jos ei tv sisällä tuplaviritintä ja tallenninta, vieläpä tupla-T tai -C.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


EXPERTtii kirjoitti:

Jos on fullhd digitv korttipaikalla, niin pitääkö se hemmetin digboxi silti vääntää siihen väliin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu