Fintec 32ws TV- savu nousi

Hei,

Löysin vioittuneet komponentit (2 kondensaattoria) arvoja ei enää saanut selville. Mutta piirikortissa positiot CD04 ja CD64.

Onko jollain kuvat Fintecistä? Malli on 32WSCi 16:9 PT90 PBG.
6659
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

CD64 (=1n/3kV)
Tarkista/Vaihda varmuudeksi CD03 (=2n2/3kV).

Äänestä
  • Kiitos! Se tuli kun apteekin hyllyltä, onko CD04=CD64 ?

    Äänestä

  • Kiitos! Kävin juuri hakemassa uudet konkat.
    Katotaan miten käy!

    Äänestä

  • eka kirjoitti:

    Kiitos! Kävin juuri hakemassa uudet konkat.
    Katotaan miten käy!

    Toimiikko?

    Äänestä

  • Mikro.Sami kirjoitti:

    Toimiikko?

    Jep, hienosti toimii!
    kiitos tiedoista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuvat mistä? kirjoitti:

Hei,

Löysin vioittuneet komponentit (2 kondensaattoria) arvoja ei enää saanut selville. Mutta piirikortissa positiot CD04 ja CD64.

Onko jollain kuvat Fintecistä? Malli on 32WSCi 16:9 PT90 PBG.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu