xbox ohjain => PC

Eli onnistuuko kyseinen jollain kaapelilla/adapterilla?? Mistä niitä saa jos onnistuu?

Kiitos.
2229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...että onnistuuko vai eikö, mutta sen tiedän että adapterit (riippuen tietysti tyypistä) saattavat olla hyvinkin kalliita. PC:lle löytyy myös omat ohjaimensa - esim. itse ostin MGS 2:sen kanssa 'Logitech Rumblepad' peliohjaimen huokeaan 30 € hintaan. Kyseessä on lähinnä PS2:n ohjainta muistuttava vekotin: http://www.logitech.com/index.cfm?page=support/products/details&CRID=1784&contentid=5303&countryid=5&languageid=1

Tässä muita Logitechin padeja: http://www.logitech.com/index.cfm?page=support/products/categories&CRID=1784&countryid=5&languageid=1

Muitakin toki löytyy, ja monilta muiltakin valmistajilta kuin Logitechiltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anatoli kirjoitti:

Eli onnistuuko kyseinen jollain kaapelilla/adapterilla?? Mistä niitä saa jos onnistuu?

Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu