Guinnes storehouse

netistä liput

Tilasin netistä liput...kahteen kertaan : (
Ensin peruin kun tuli security klikki, että ei ole suojattu, että haluanko silti yhdistää (olin jo syöttänyt luottokorttitiedot) ja otin takaisin että en halua. No sitten ajattelin, että onhan sen mentävä läpi ja otin sitten uudelleen continue ja hyväksyin security sivun ja jes, kaikki onnistui! Mutta kun menin sähköpostiin niin siellä on nyt kaksi eri varmistusnumeroa eli olen maksanut liput (2 kpl) kuitenkin kahteen kertaan. (vaikka siis ensimmäistä en mielestäni hyväksynyt).
Luuletteko että suostuvat maksamaan takaisin?
Liput ovat kyllä vuoden voimassa joten jos joku sattumoisin tarvitsee, niin mielelläni myisin nämä halukkaalle, saa minulta vielä jopa vaikka pari euroa edullisemmin : )) (sen nettialennuksen lisäksi).

3

1477

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • onnistui

      Ihan vain tiedoksi, että palauttivat toisen summan. : )

      • panimosta

        miltä sivulta ne varasit,mitä maksoi.entä miten sinne pääsisi o connelilta,tiedätkö


      • Kissus
        panimosta kirjoitti:

        miltä sivulta ne varasit,mitä maksoi.entä miten sinne pääsisi o connelilta,tiedätkö

        En tosin ole ketjun aloittaja, mutta vastaan silti:
        Lippuja saa ostaa tuolta:
        http://www.guinness-storehouse.com/TicketSelection.aspx

        Connelilta pääsee kait helpoiten LUASilla kun jää Heustonin rautatien kohdalla pois = eka pysäkki heti joen ylityksen jälkeen.
        Tosin ei tuo kävelymatkakaan pitkä ole. Siitä vaan Liffeyn yli suoraan Trinitylle, kurvaus oikealle ja linnan ohi pienen matkaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      85
      4960
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      95
      2794
    3. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      43
      2786
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      199
      2392
    5. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      28
      1994
    6. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      133
      1949
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      178
      1560
    8. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1481
    9. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1299
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      362
      1298
    Aihe