Viisumin Nepaliin saa lukemani mukaan maahan tultaessa. Minulla on lento Katmanduun. Mista siella viisumia voi hakea? Luin jostain että Nepalissa joutuu odottamaan 48h viisumin jarjestymista. Mita sinä aikana tapahtuu, taytyyko odottaa jossain? Voiko viisumia tilata ennalta? En ole Suomessa, joten viisumi ei jarjesty kotimaasta kasin. Kiitos jo etukateen kaikille jotka osaavat vahankaan neuvoa!!
Miten Viisumi Nepaliin järjestyy?
Apua, kiire!!
2
2165
Vastaukset
- ta1
saa lentokentältä. Pitää täyttää viisumihakemus ja maahantulolomake. Muodollisuuksiin ei mene tuntia enempää. 30päivän viisumi maksaa 40USD. Lomakkeita löytyy sisääntulohallista.
- apuakiire
:) .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1616180Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv872779Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?921771Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91216- 491005
- 66912
Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23908- 21903
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122903Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N75883