mikä rikkaimuri

Meillä on ollut vanha Philipsin rikkaimuri varmaan 10 vuotta, mutta nyt ovat tehot katoamassa. Onko kenelläkään kokemuksia uusista rikkimureista? Missä olisi iso rikkasäiliö sekä riittävästi tehoja ja olisi vielä kohtuuhintainen? Keskuspölynimurin letkua ja suutinta ei viitsi aina kaivaa kaapista.
43208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

KOIRA ... ei varmasti oo tehokkaampaa "rikkaimuria" ei tarvii miettiä jääkö murusia jonnekkii :)

Äänestä

Kun akku meni kelvottomaksi, ostettiin samanlainen, jonka valmistaja on Electrolux. Laitteessa on irrallinen "mattotamppari" eli leveämpi suulake, ja varsi, jolloin imurointi on helppoa seisaaltaan. Ilman noita on helppo imuroida muruja ahtaammista paikoista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olisi hyvä? kirjoitti:

Meillä on ollut vanha Philipsin rikkaimuri varmaan 10 vuotta, mutta nyt ovat tehot katoamassa. Onko kenelläkään kokemuksia uusista rikkimureista? Missä olisi iso rikkasäiliö sekä riittävästi tehoja ja olisi vielä kohtuuhintainen? Keskuspölynimurin letkua ja suutinta ei viitsi aina kaivaa kaapista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu