talvi

siinä se sitten oli tämän hetkinen lumi oli ja meni
3114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

niinpä tuo teki tuli oli ja meni.
mut hyvä niinkin.

Äänestä

täynnä. Kengät kastuu jos lähden lenkille, joten tänään en lähde.

Äänestä
  • Kurakeli on ja saa talsia sohjossa jos ulos lähtee,mutta kaiketi kaupassa on pakko käydä,
    kun leipä loppuu kaapista eikä leipominen oikein onnistu,paitsi tietenkin jos ois hiivaa.
    Mutta täytyy vain vaihtaa sukkat kun tulee kotia,kunpa ei kaatuisi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ali kirjoitti:

siinä se sitten oli tämän hetkinen lumi oli ja meni

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu