TV etunenässä, lapsemme muokataan vähitellen tahdottomiksi nautintoroboteiksi.
Kun tarpeeksi vaurioita on syntynyt outojen "lastenohjelmien" myötä, joutuu lapsi psyykenlääkkeiden piiriin, ehkä´loppuiäksi. Ainakin lääketehtaat toivovat niin, ja toimivat tuon toiveen pohjalta. On naiivia uskotella mitään muuta.
Lastenohjelmat ovat täynnä väkivaltaa, keinotekoisia robottiolentoja, hirviöitä joiden katsominen tuhoaa viattomuuden lapsessa, tuoden tilalle kauhun ja sekavuuden. Minkälaiseen tulevaisuuteen lapsiamme näin valmistellaan?
Olisiko vastaus löydettävissä jos tutkimme minkälaisia nämä mediamogulit ja heidän aikaansaannokset itse asiassa ovat?
Miten TV vaikuttaa lapseen?
http://www.turnoffyourtv.com/healtheducation/children.html
Miksi median omistajia kutsutaan pervoiksi?
http://www.brownianemotion.org/2006/09/18/secret-rulers-of-the-world-bohemian-grove/
Seuraava video antaa vihjeen missä mennään nykymaailmassa, jossa sisäpiiriläiset valitsevat joukostaan seuraavan johtajakandidaatin, ja demokratia on kuollut.
http://elainemeinelsupkis.typepad.com/daily_news/2006/10/index.html
Kokonainen kirja online, jossa tutkija kertoo mitä "raha" alias velka on nykyään, mikä motivoi globalisaation edustajia, jne. Lue ja pyörry:
http://www.assatashakur.org/forum/breaking-down-understanding-our-enemies/31143-police-state-road-map-full-book.html
Ote kirjasta: Unesco käskee vihaamaan perhettä!
UNESCO is equally contemptuous of the family. A 10-part series for teachers, published in 1949 under the title Toward World Understanding, reads like The Communist Manifesto: 'Government schools must stamp out love of country and the family must be viewed as the enemy'.(19)
TV-Viihde Tuhoaa Lapsesi
Törkeää
2
394
Vastaukset
- Parempi linkki..
Tuo linkki on ilmeisesti mediamogulien kirjoittama. Se yrittää vähätellä sitä tosiasiaa että vallanpitäjät kokoontuvat homoseksualisuuden, alkoholin ja lapsimurhan sisältävän uhrirituaalin merkeissä joka vuosi. Katso tämä linkki, saat eri näkökulman asiaan:
http://www.sonomacountyfreepress.com/ - -n- 26
Mitä oikein höpäjät? Kyllä nykylapsetkin tykkää katella Tao Taoa ja Maija Mehiläistä. Näin ainaki mun 6-vuotias serkkutyttö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512