Tietääkö kukaan paljon suunnilleen maksaa lähettää kuplamuovilla pehmustetussa kirjeessä DVD Suomeen?
Juttu menee niin että lähetän tyhjän kirjeen Suomesta USA:han johon olen merkannut osoitteeni. USA:ssa kirjeeseen laitetaan DVD ja se lähetetään takaisin Suomeen. Minun kuuluu maksaa kaikki kulut tästä mutta kun Postissakaan ei osattu sanoa tarkkaan mitä kirjeen takaisin lähettäminen maksaa?
Kirje USA:sta Suomeen, paljonko
3
6155
Vastaukset
- jaskapauer
veikkaanpa että suomesta usaan on kalliimpi lähettää pelkkä kuplamuovikirje, kuin jenkeistä usaan sama kirje dvd sisällä.
- aloittaja
Kuplapussi 1,20 €, ykkösluokan postimerkki 0,80 € ja sitten näyttivät jotain kansainvälisiä vastaus"kuponkeja" tai jotain en nyt muista miksi niitä sanottiin ja ne oli 1,70 € kappale.
"Kuponkien" avulla siis kuulemma pitäisi pystyä lähettämään kirje takaisin Suomeen. Ongelma olikin siinä, että kuinka monta tällaista "kuponkia" USA:sta lähtevään kirjeeseen tarvitaan? - .....
aloittaja kirjoitti:
Kuplapussi 1,20 €, ykkösluokan postimerkki 0,80 € ja sitten näyttivät jotain kansainvälisiä vastaus"kuponkeja" tai jotain en nyt muista miksi niitä sanottiin ja ne oli 1,70 € kappale.
"Kuponkien" avulla siis kuulemma pitäisi pystyä lähettämään kirje takaisin Suomeen. Ongelma olikin siinä, että kuinka monta tällaista "kuponkia" USA:sta lähtevään kirjeeseen tarvitaan?http://www.usps.com/prices/first-class-mail-international-prices.htm Tsekkaa tuosta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1783442Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3742186Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii552137- 422018
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321481Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4131129Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1171029- 52936