Tri Simoncini Italiassa on käyttänyt menestyksellisesti ruokasoodaliuosta syöpäkasvaimen tuhoamiseksi.
Saako tätä hoitoa Suomesta?
Saako tätä hoitoa Suomesta?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
siitä voi sitten itse tehdä halauamansa liuoksen. Kannattaa olla varovainen koska sooda syövyttää mahalaukun limakalvoja.
Täsmennyksenä hoitoon: Liuosta ruiskutetaan suoraan syöpäkasvaimen solukkoon. Syötynä aine
ei auta, koska sen vaikutus on liian lievä.
Simonchinilla, olen jo aikaisemmin tutustunut siihen. En ole kuullut, että Suomesta saisi ko. hoitoa. Olisikohan vaikea päästä hoitoon Italiaan.
http://www.curenaturalicancro.com/
lääkäri ammatiltaan suositteli aina kun närästää ottamaan lasilliseen vettä 1-2 tl ruokasoodaa,ja johan helpotti,tuli kauheat röyhtäidyt.Sekä vatsan polte loppui.
Minulle Simoncinin väite, että kaikki syövät ovat sieni-infektion aiheuttamia, on aivan uusi. Tekstissä tulee monissa kohdin esiin nimi Candida albicans eli hiivasieni. Jossakin siellä oli otsikko ”Syöpä on sieni”.
En ole koskaan ennen kuullut, että syöpäkasvaimia voisi hoitaa ruokasoodalla. Tuntuu yllättävältä.
Minua askarruttaa se, että sivuston mukaan asiaa ei ole tutkittu tieteellisesti eikä sitä ole (ainakaan vielä) hyväksytty virallisesti missään. Toinen mieltäni askarruttava asia on, miksei syöpäkasvaimista ole löydetty hiivasientä, kun kumminkin sen aiheuttama tulehdus on hyvin yleinen sytostaattihoitojen jälkeen.
On ihan mahdollista ja uskottavaakin, että sieni-infektioilla on osansa syövän synnyssä. Haluaisin nähdä puolueettoman tutkimuksen soodan vaikutuksesta. Se, että on potilaita, jotka kertovat parantuneensa, ei riitä tieteelliseksi näytöksi, mutta olisihan se suurenmoista, jos tutkimuksessa pystyttäisiin osoittamaan niin yksinkertainen hoito tehokkaaksi.
Kyllä suomessa jonkinsortin lääkäri tekee kyseistä toimintaa. En nyt mainosta tässä kyseistä ammattia, mutta ilman asianmukaista syöpähoitoa, potilas menehtyy.
Kyseiset luomulääkärit on. RAHAT POIS ASIAKKAALTA