elikkä täälläpäin väitetään että nelari mopoja,kemmuja jne ei tueta koska ne on paskoja?
voisko joku kertoo miks näin on jos se on totta?
voisko joku kertoo miks näin on jos se on totta?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tottahan se on. Jos pyörä on kestävä ja vie vähän bensaa eikä kuulosta mopedilta, on sen oltava paska. Hyvä pyörä on sellainen mitä pitää huoltaa sekä korjata tuhansilla euroilla vuodessa ja bensaa pitää palaa toistakymppiä satasella, sitten puhutaan hyvästä piikistä.
paskaa, mokomakin vajaatahti.
2tahtiset on mopopoikien pelejä näin se vaan on.
4-tahissa ja 2-tahissa on molemmissa hyvät ja huonot puolensa lunnollisestikkin. Tietenki jokaisen oma mielipide mistä pitää, makuasia sano musti ku pallejaan nuoli!
Nelarit vie vähemmän bensaa ja on vähemmän huollettavia, mutta tässä hävitään sitten suorituskyvyssä.
Vajaatahtisella pääsee ajelemaan liikenteen mukana pintakaasulla, kun taas nelarilla saa päästellä reilusti kaasu auki että pysyy mukana. Tästä on omakohtasia kokemuksia.