Ostetaan Primera

Olisko kellään tuollasta n.95-96 vm.
Invitation Primeraa myynnissä?

Saa tulla tarjouksia.
Mielellään tietoa myös kilometreistä, millasessa käytössä ollut ja mitä varusteita.
Onko jouduttu remppaamaan tai tekemään paljon huoltoja???
9762
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

eiköhän noita keltasesta pörssistä löydy..........

Äänestä

Invitation vm 96
Täysin ruosteeton(suojaus tehty)
aluvanteet kesäpyörissä (16") ja talvipyörissä (14")
ajettu 116tkm:ä
täydellinen huoltokirja
jarrupalat vaihdettu (äskettäin)
Ei ole ollu muuta vikaa kuin kuluttaa bensaa :(
(7L/100km)
1.6L koneella 102hp

hinta 11000€
kiinnostaako?

Äänestä
  • ...siitä miten oma tilanteeni kehittyy muutamien lähiviikkojen aikana.

    Eli odotan mahdollista työtarjousta.
    Jos se työpaikka toteutuu niin sitten perheemme tarvitsee toisen auton.

    Autosi kilometrit ja varusteet tuntuu olevan ihan kohdallaan!

    Mitenkäs se gason kulutus.
    Onkos siinä oikeasti ollut jotain toivomisen varaa/vikoja?!?

    Äänestä

Minulla ois -96 2.0 Invitation.Ajettu 160000
Metallinhohto vaaleanvihreä.Kesäpyörät 15"alut,
talvipyörät 14"omat.Alkuperäinen takaspoileri(jarruvalolla).Jalopuu jaljitelmä sisustus,ILMASTOINTI,lohkolämmitin,vetokoukku.
Vikoja? Pensaa tankkiin ja ajoon.
Pienen perheen käytöstä,kilometrejä vuodessa kertynyt n.10 000.
Auto on erittäin siisti.
HP 12900€

Äänestä
  • maksaa?, tuossahan toisessa keskustelussa pidettiin kalliina vastaavaa autoa kuin sinulla, josta pyydettiin 9500 euroa.

    Äänestä

  • jarkka kirjoitti:

    maksaa?, tuossahan toisessa keskustelussa pidettiin kalliina vastaavaa autoa kuin sinulla, josta pyydettiin 9500 euroa.

    Kallis on, saat tuolla hinnalla P11 korisen 2 litrasen vähemmillä kilometreillä

    Äänestä

Hei

Kiinnostaisiko Primera 1.6 -99? Ajettu on 96tkm, huoltokirja, ruostesuojaukset yms. Auto ollut aluksi käytössä appivanhemmillani ja viime keväästä lähtien käytössäni, enimmäkseen matka-ajoa (n.37tkm). Hp 12900

Äänestä
  • Lisää tietoa aikaisempaan viestiini...

    Nissaniin tehty normaalit huollot, remontteja ei ole tarvinnut tehdä. Auto on sisältä kuin uusi ja pidetty hyvässä kunnossa.

    Ajan autolla työmatkoja ja kulutus on ollut 5,7-6,5 litraa/100km, riippuen tietysti että ajetaanko kesä- vai talvirenkailla.

    Äänestä

  • Prime kirjoitti:

    Lisää tietoa aikaisempaan viestiini...

    Nissaniin tehty normaalit huollot, remontteja ei ole tarvinnut tehdä. Auto on sisältä kuin uusi ja pidetty hyvässä kunnossa.

    Ajan autolla työmatkoja ja kulutus on ollut 5,7-6,5 litraa/100km, riippuen tietysti että ajetaanko kesä- vai talvirenkailla.

    Haen oikeastaan sellasta max. kymppitonnin autoa.
    Tuo n. 13 tuhatta on kuitenkin hiukan turhan paljon budjetilleni...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Invitation kirjoitti:

Olisko kellään tuollasta n.95-96 vm.
Invitation Primeraa myynnissä?

Saa tulla tarjouksia.
Mielellään tietoa myös kilometreistä, millasessa käytössä ollut ja mitä varusteita.
Onko jouduttu remppaamaan tai tekemään paljon huoltoja???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu