Ei ketään osais mulle valottaa et mitä vikaa autos mahtaa olla kun tyhjäkäynnillä sammuu?? Hiukan jo kun jarrua joutuu liikentees painaan ni alkaa putputtaan(sammuun), ei varmasti normaalii?? Tää tyhjäkäynti ongelma tuli nyt vast eteen sen jälkeen kun startti ja akku vaihdettiin?!
Vikaa???
KlaaraSusanna
6675
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei kait startilla ja akulla pitäisi olla ton kanssa tekemistä. Tai ehkä jos se uusi akku ei ole laitettu kunnolla kaapeleihin kiinni.
Sanoisin että STP Inject Cleaneriä tankkiin ja kovaa ajoa. Jospa se siitä.
Bensa loppu
bensa loppu, ei kai se muuten liikkus
Olisiko remontin yhteydessä jäänyt joku alipaineletku irti.
Tsekkaa ja kiristele paikat.
huono veikata ilman yhtään varmaa numeroa.
Muuten panisin nyt suuren lottorivin vetämään.
Käyppäs siellä liikkeessä valittamassa, miksi auto huononi, kun akku ja startti vaihdettiin, vaikka auto oli tuon sun kertomas mukaan ihan kunnossa ennen. Jäikö joku johto irti vai oliko kenties jopa vika muualla kuin startis ja akus.
..nissan sunny -91- mistään moottorista mulla ei oo hajuakaan...taitaa vaan käydä viimisiään...maanantaina oon viemäs korjaajalle....kait ne siitä sit sen vian löytää.