Voinko saada sivun yhtäaikaa sekä tärisemään kuin haavan lastu että ärisemään?
Seuraavassa koodi:
Nyt toimii siis niin että viedessä hiiren kuvan päälle ärinä alkaa ja tärinä vasta kun klikataan. Saako ne toimimaan yhtä aikaa?
Seuraavassa koodi:
Nyt toimii siis niin että viedessä hiiren kuvan päälle ärinä alkaa ja tärinä vasta kun klikataan. Saako ne toimimaan yhtä aikaa?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vähän hölmöltä tuo kuulostaa noin niinkuin yleisesti ottaen, mutta pointti on että noihin scripti eventteihin voi pistää javakoodia kyllä enemmän kuin yhden kipaleen, mut mites se nyt meni... muistaakseni puolipilkku ; lopettaa javassa rivin tai sinnepäin, eli
Kiitoksia. Toimii muuten, mutta eka ketaa sivulle tullessa vain tärinä toimii. Jos palaa takaisin ja kokeilee uudestaan niin sitten ok.
???
hmm, maistuu ihan siltä kun olisi väristys tai äristyskoodissa joku.. koita vaihtaa järjestystä tossa onmouseoverisssa, tai pistä samaan linkkiin kaks noita onmouseover eventtiä, kumpaankin tuo erikseen