Hei,
Suunnitelmissa olisi lähteä Puolaan ensi kesänä koko perheellä 2 aikuista ja 2 lasta, tarkotus olla pari viikkoa ja käydä ehkä muuallakin euroopassa, mennään omalla autolla. Kokemuksia mihin kannattaisi suunnata? Kokemuksia mökeistä/huoneistoista, hyvät ja halvat?
perheloma puolassa
2
766
Vastaukset
Ette ole vielä saaneet vastausta, no keksitäänpas jotain. Aikoinaan Puolassa asuvana, ehdottaisin jotain mitä Suomesta ei löydy. Aivan helppo olisi tietysti ajaa esim. Balttian kautta ja olla Pohjois-Puolassa, mutta järvi- ja metsämaisemat ovat suomalaisille hyvin tuttua puuhaa. Toisin kuin Alppi-tyyppinen vuoristo, esim. Zakopanen seudussa. Ja edullisia huoneita löytyy kymmennittäin. Ne on nimittäin vähän edullisempia kesällä kuin talvella (ei laskettelijoita).
Tässä vain yksi esimerkki, puolaa puhuvana löysin paljon erilaisia netistä: http://www.zakopane.bialnet.pl/cennik.html . Eli siis 25 - 40 zlotya per henkilö, euroina 8-12/hlö/päivä, mahd. ruokailuun - ja valita voi monia erilaisia majapaikkoja, koko kaupunkihan on turisteja varten. Lähellä on myös Krakova, jonne autolla on n. 105 kilometriä.- puheen ollen
Käytiin Viiden Lammen laaksossa, siellä on tällainen majatalo: http://www.piecstawow.pl/en/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 477735
- 334283
- 573765
- 503220
- 172906
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons692636- 642518
- 582469
- 402349
- 162306