Tropical Garden

Kokemuksia ko. hotellista lähiajoilta ? Entä hotellin ympäristöstä ? Vinkkejä ?
1246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Aamupala runsas, rastaat tunkee jaolle, älä jätä pöytää yksin. Paljon portaita, jos huone ylhäällä. Meillä oli aamiaispaikkatasolla pihan puolella, oikeen hyvä. Vähän syrjässä=pitää aina jalkaisin liikuttaessa käydä sama "kujanjuoksu" iholle tulevien räätälien kanssa (joukossa ihan mukaviakin esim. Anthonys). Pikkukauppa kadun toisella puolen, samoin pesula (parturiliike, ekalla kerralla kalsarit ym. pakattu tosi siististi, toisella kertaa sikin sokin, laskivat että turisti lähtee kotiin, who cares). Hotellilla oma taksiasema, tuktuk kadun toisella puolen. Rantaan sata metriä, allas neljännessä kerroksessa, tosi mukavat heput, pikkusuolasta ja juomaa tarjolla. Mamas baarit tasokkaita (=tyyriimpiä), katukeittiöistä saa halvalla, ei ongelmia meillä mahan kanssa. Kaks viikkoo oltiin maaliskuussa, liian kuuma, ei ihan heti mennä uudestaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JJJJJJJJJJ kirjoitti:

Kokemuksia ko. hotellista lähiajoilta ? Entä hotellin ympäristöstä ? Vinkkejä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu