Kolme viikkoa on kulunut leikkauksesta ja vieläkin törröttävät ompeleiden päät, että kävelyäkin haittaa.
Onko mitään konstia, jolla voisi nopeuttaa noiden tikkien sulamista?
Onko mitään konstia, jolla voisi nopeuttaa noiden tikkien sulamista?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eli voit lyhentää tikkien päitä
pillusta tonkia tikkien päitä ja lyhentää. Kyl apurin tarvii!
Jos sulavat ompeleet kauankin näyttävät paikallaan pysyvän, niin niitä voi kokeilla varovasti nykäistä, jolloin sulamattomat langanosat saa pois.
Katella pinkkaraan, että miltä tikit näyttävät!
Juo itsesi känniin, kostuta tikinpäät pumpulitukolla (kostuta päät esim. kynsilakan poistoaineella) ja etsi sytkäri. Taio tuli ja lopputuloksna steriilisti hävinnyt tikki.
Missähän ajatukset oikein liikkuu tai liikkuuko lainkaan. Varmasti pistää hyppimään seinille jos yrittää saada "sinne" sisälle kynsilakan poistoainetta. Lisäksi pitää olla melkoinen liekinheitin jotta saa tulta "sinne" sisälle. Todella hullua edes edes ehdottaa vaikka olisikin huumorimielellä, joku voi vielä ottaa todesta.