Dollying

Onko mitään ilmaista ohjelmaa, jolla saisi tehtyä tuon dolly zoomin... Esim. jotain 3D studiota tms?
2347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mitenkäs sitä nyt ohjelmalla tekisi?? kannattaa vaan suoraan tehdä se kameralla. siis zoomaat ulospäin kohteesta, samalla kun liikut itse kameran kanssa eteenpäin tai toistenpäin. näin saadaan efekti, jossa tausta katoaa tai tulee lähemmäs, silti kohteen pysyessä paikoillaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vertigozoom kirjoitti:

Onko mitään ilmaista ohjelmaa, jolla saisi tehtyä tuon dolly zoomin... Esim. jotain 3D studiota tms?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu