Metsien miehet ja naiset

Humina honkain

Kestääkö tuommonen 20000 euron moto hakata puuta kertokaa kenellä kokemusta kiitos? 3000 mottia vuosi pitäs 10 vuotta pikkukorjauksin kestää.

3

1585

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Käpyselänalla

      Eihän kone työtä pelkää.
      Takaan että remonttivälit toimii hyvin, ja luotettavasti.
      Motoissa ei ole yleensä mitään suurempia korjauksia, joskus, harvoin on pikkukorjauksia.
      Oletan että tarkoitus ei ole alkaa työskentelemään päätoimisesti, koska arvioitu hakkuumäärä ei ole ylioptimistinen.
      Tervetuloa alalle, rohkein mielin eteenpäin.
      Takaan että saat ainakin arvokasta oppia.

      • Rivienvälistä.

        Lukastuani tulee mieleen tuonhintanen kone laskeutuu ominvoimin lavetilta vaan ei enää nouse sinne saatika että sillä jotain tekis metsäs.


      • minä myös
        Rivienvälistä. kirjoitti:

        Lukastuani tulee mieleen tuonhintanen kone laskeutuu ominvoimin lavetilta vaan ei enää nouse sinne saatika että sillä jotain tekis metsäs.

        epäilen, varsinkin kun tässä motosta oli kyse, tuolla rahalla saattaisi saada hyväkuntoisenkin ajokoneen, mutta älä liikoja odota 20 000:lla saavasi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      157
      7721
    2. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      227
      5759
    3. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      39
      4638
    4. KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!

      Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa
      Hybridi- ja sähköautot
      10
      4246
    5. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      77
      3968
    6. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      32
      3918
    7. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      12
      3001
    8. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      109
      2936
    9. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      73
      2433
    10. Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu
      Maailman menoa
      120
      2370
    Aihe