Kestääkö tuommonen 20000 euron moto hakata puuta kertokaa kenellä kokemusta kiitos? 3000 mottia vuosi pitäs 10 vuotta pikkukorjauksin kestää.
Metsien miehet ja naiset
3
1633
Vastaukset
- Käpyselänalla
Eihän kone työtä pelkää.
Takaan että remonttivälit toimii hyvin, ja luotettavasti.
Motoissa ei ole yleensä mitään suurempia korjauksia, joskus, harvoin on pikkukorjauksia.
Oletan että tarkoitus ei ole alkaa työskentelemään päätoimisesti, koska arvioitu hakkuumäärä ei ole ylioptimistinen.
Tervetuloa alalle, rohkein mielin eteenpäin.
Takaan että saat ainakin arvokasta oppia.- Rivienvälistä.
Lukastuani tulee mieleen tuonhintanen kone laskeutuu ominvoimin lavetilta vaan ei enää nouse sinne saatika että sillä jotain tekis metsäs.
- minä myös
Rivienvälistä. kirjoitti:
Lukastuani tulee mieleen tuonhintanen kone laskeutuu ominvoimin lavetilta vaan ei enää nouse sinne saatika että sillä jotain tekis metsäs.
epäilen, varsinkin kun tässä motosta oli kyse, tuolla rahalla saattaisi saada hyväkuntoisenkin ajokoneen, mutta älä liikoja odota 20 000:lla saavasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk1796497Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6933953SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1413253Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no3793028Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti242504"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1612077Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a7091949SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?681580Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re331560Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii5031548