Sähköpostista kyselisin

Miten lähetetään sama sähköposti usealle eri henkilölle ? Pitääkö osoitteiden väliin laittaa joku merkki, pilkku tms.
3297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

pilkku

Äänestä

; esim. outlookiin

Äänestä

Teet postiohjelman osoitteestoon ryhmän ja kun lähetät niin klikkaat vain tätä ryhmää ja siirrät sen lähetysosoitteeksi niin menee. Ryhmän teko,(xp spi1 ja moz thud)valitset osoitekirja sietä uusi lista, listalle nimi ja keräät siihen osoitteet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miten lähetetään usealle kirjoitti:

Miten lähetetään sama sähköposti usealle eri henkilölle ? Pitääkö osoitteiden väliin laittaa joku merkki, pilkku tms.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu