mitäsmieltä?

Valpuri-nimestä olette?
6362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mutta onko tuo miehen vai naisen nimi? Kuulostaa ainakin naiselta. Ja kuten tästä voi ehkä päätellä niin en taitaisi laittaa omalle lapselle kun en edes ole sukupuolesta varma :D

Sinänsä ihan kiva ja erikoinen nimi, vaikka taitaa kalenteristakin löytyä ja perineet lienevät pitkät.

Äänestä

En tykkää... Valpuri on kamala nimi. Tulee mieleen jotenkin leipuri..

Äänestä

Tykkään! Tuo oli tosi yleinen nimi joitakin satoja vuosia sitten, mutta nykyään kivan harvinainen. Eli perinteikäs mutta ei turhan yleinen samalla kertaa, ja kuulostaakin kivalta :)

Äänestä

Ihan kiva nimi, mutta toiseksi nimeksi laittaisin.. Saattaisi sointua hyvin siihen hommaan.. =) =)

Äänestä

Ei kuulu suosikkilistalleni

Äänestä

nimi, ei ainakaan omille lapsilleni ikinä tuota nimeä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä kirjoitti:

Valpuri-nimestä olette?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu