Poikani oli asentanut jonkin linuksin ja kone on nyt kalliissa huollossa. Perheen valokuvatkin ovat kuulemma vaarassa. Mikä on tämä porukka joka levittää tällaisia?
Miksi ihmisiä huijataan!
15
933
Vastaukset
Kaksi vaihtoehtoista vastausta:
1.) Miksi vanhemmat eivät valvo lastensa tekemisiä?
2.) Toivottavasti et sentään ilmaiseksi trollaa.- Syytää
Sekö on muiden syy, ei meissä vanhemmissa.
kalliissa huollossa?
Missä kyseinen huijaus tehtiin?
MITEN kuvat voi olla vaarassa, ELLEI poika itse niitä tuhonnut!?
;-)
PS. Don't feed troll! :-P- se lukee
"Poikani oli asentanut jonkin linuksin" Mitä sä muita syytät silloin? Ota kuule omavastuu ja kattele vähän niiden kullannuppujen perään tarkemmin.
"Perheen valokuvatkin ovat kuulemma vaarassa."
Luulis aikuisella ihmisellä olevan sen vertaa järkeä päässä, että tärkeistä tiedostoista otetaan säännöllisesti varmuuskopioita. - Ubuntu-Mac
"Poikani oli asentanut jonkin linuksin ja kone on nyt kalliissa huollossa. Perheen valokuvatkin ovat kuulemma vaarassa. Mikä on tämä porukka joka levittää tällaisia?"
Olis tosiaan kannattanut ennen asennusta ottaa varmuuskopiot arvokkaista tiedostoista ja vasta sitte asentaa Linux.
Pitäs katsoa, mita pentu tekee, eikä skitsoilla turhaa.- sama.
Mitä helkkarin kopioita!
Kyse oli siitä että poikani narrattiin asentamaan
tuo ohjelma koneelle!
Aikaisemmim kone toimi monta vuotta! sama. kirjoitti:
Mitä helkkarin kopioita!
Kyse oli siitä että poikani narrattiin asentamaan
tuo ohjelma koneelle!
Aikaisemmim kone toimi monta vuotta!kopioita!
Ne on kuule niitä, JOS vaikka koneen kovalevy sattuu hajoamaan (tätä tapahtuu käyttöjärjestelmästä riippumatta), niin tiedot saa palautettua!
Ja KUKA narrasi?
Ja oikein monta vuotta, mahto olla tosi nopee pikakiituri...! :-D
- tapa.
Tietokoneisiin asennetaan mitä sattuu, jopa Windowseja, jolloin vaarassa on paljon muutakin kuin valokuvat!
- Yksinkertaisesti,
Vain laittanut Livelinuxia CD-asemaan ja pelastanut kuviasi?
Paljonko sinulle maksetaan "uutisesta"? - nyt on
taas muka huijattu?
- saa kuriin
kunnon selkäsaunalla.
Jäi nyt vähän epäselväksi.
Varmista ettei huoltoliike huijaa ja asenna mitään Windowsia. Siinä on ominaisuus, että se menee itsekseen käyttökelvottomaksi ja pitää asentaa uudestaan tai ostaa uusi kone. Lisäksi siinä on rahat vaarassa ettei karhukopla siirrä niitä omille tileille kun asioi verkkopankissa.- lixux
Porukka levittää noita ohjelmia koska kyseessä on rahallinen etu. Levitetään ohjelmia ja huijataan ihmisiä. Voiko tuota yksinkertaisemmin sanoa?
- petetty.
Netistä tulee tosi paljon huijauksia. Jos ei ole tarkkana niin kaikenmailman huijarit on heti koneella!
- Johan Pompas
Miksi se kone on huollossa? Mitä tekemistä Linuxilla muka sen kanssa on? Ja miten niin "kuvat ovat vaarassa"? Keksipä trolli noihin kysymyksiin vastaus!
Ja tässä sinulle vastatrolli: "Vaimoni asensi pari vuotta vanhaan koneeseemme Windows XP:n tilalle Vistan. Koko kone jämähti hitaaksi kuin vanha etana ja kirjoitin sekä pari ohjelmaa lakkasi toimimasta. Ei ole kuulemma Vistalla ajureita. Vein koneen huippukalliseen huoltoon (koska mulla on rahaa ja olen tyhmä) ja sanoivat, että Vista ei toimi ennenkuin vaihdetaan prosessori ja näytönohjaina ja laitetaan 1.5 gigaa lisää muistia. Eikö uuden käyttöjärjestelmän pitäisi olla parempi kuin vanhan?"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1514513Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1933172Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1042801Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis222768Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1452732Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos352067Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu541997Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat121879En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131845Olet ainutlaatuinen
Sinussa on jotain, jota en osaa oikein edes pukea sanoiksi. Jotain paljon syvempää, kuin ulkoinen ihanuutesi. Jotain ain381119