Miksi ihmisiä huijataan!

tosi härskiä

Poikani oli asentanut jonkin linuksin ja kone on nyt kalliissa huollossa. Perheen valokuvatkin ovat kuulemma vaarassa. Mikä on tämä porukka joka levittää tällaisia?

15

938

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaksi vaihtoehtoista vastausta:

      1.) Miksi vanhemmat eivät valvo lastensa tekemisiä?

      2.) Toivottavasti et sentään ilmaiseksi trollaa.

    • Syytää

      Sekö on muiden syy, ei meissä vanhemmissa.

    • kalliissa huollossa?
      Missä kyseinen huijaus tehtiin?
      MITEN kuvat voi olla vaarassa, ELLEI poika itse niitä tuhonnut!?
      ;-)

      PS. Don't feed troll! :-P

    • se lukee

      "Poikani oli asentanut jonkin linuksin" Mitä sä muita syytät silloin? Ota kuule omavastuu ja kattele vähän niiden kullannuppujen perään tarkemmin.

      "Perheen valokuvatkin ovat kuulemma vaarassa."

      Luulis aikuisella ihmisellä olevan sen vertaa järkeä päässä, että tärkeistä tiedostoista otetaan säännöllisesti varmuuskopioita.

    • Ubuntu-Mac

      "Poikani oli asentanut jonkin linuksin ja kone on nyt kalliissa huollossa. Perheen valokuvatkin ovat kuulemma vaarassa. Mikä on tämä porukka joka levittää tällaisia?"

      Olis tosiaan kannattanut ennen asennusta ottaa varmuuskopiot arvokkaista tiedostoista ja vasta sitte asentaa Linux.

      Pitäs katsoa, mita pentu tekee, eikä skitsoilla turhaa.

      • sama.

        Mitä helkkarin kopioita!
        Kyse oli siitä että poikani narrattiin asentamaan
        tuo ohjelma koneelle!
        Aikaisemmim kone toimi monta vuotta!


      • sama. kirjoitti:

        Mitä helkkarin kopioita!
        Kyse oli siitä että poikani narrattiin asentamaan
        tuo ohjelma koneelle!
        Aikaisemmim kone toimi monta vuotta!

        kopioita!
        Ne on kuule niitä, JOS vaikka koneen kovalevy sattuu hajoamaan (tätä tapahtuu käyttöjärjestelmästä riippumatta), niin tiedot saa palautettua!
        Ja KUKA narrasi?
        Ja oikein monta vuotta, mahto olla tosi nopee pikakiituri...! :-D


    • tapa.

      Tietokoneisiin asennetaan mitä sattuu, jopa Windowseja, jolloin vaarassa on paljon muutakin kuin valokuvat!

    • Yksinkertaisesti,

      Vain laittanut Livelinuxia CD-asemaan ja pelastanut kuviasi?
      Paljonko sinulle maksetaan "uutisesta"?

    • nyt on

      taas muka huijattu?

    • saa kuriin

      kunnon selkäsaunalla.

    • Jäi nyt vähän epäselväksi.

      Varmista ettei huoltoliike huijaa ja asenna mitään Windowsia. Siinä on ominaisuus, että se menee itsekseen käyttökelvottomaksi ja pitää asentaa uudestaan tai ostaa uusi kone. Lisäksi siinä on rahat vaarassa ettei karhukopla siirrä niitä omille tileille kun asioi verkkopankissa.

    • lixux

      Porukka levittää noita ohjelmia koska kyseessä on rahallinen etu. Levitetään ohjelmia ja huijataan ihmisiä. Voiko tuota yksinkertaisemmin sanoa?

    • petetty.

      Netistä tulee tosi paljon huijauksia. Jos ei ole tarkkana niin kaikenmailman huijarit on heti koneella!

    • Johan Pompas

      Miksi se kone on huollossa? Mitä tekemistä Linuxilla muka sen kanssa on? Ja miten niin "kuvat ovat vaarassa"? Keksipä trolli noihin kysymyksiin vastaus!

      Ja tässä sinulle vastatrolli: "Vaimoni asensi pari vuotta vanhaan koneeseemme Windows XP:n tilalle Vistan. Koko kone jämähti hitaaksi kuin vanha etana ja kirjoitin sekä pari ohjelmaa lakkasi toimimasta. Ei ole kuulemma Vistalla ajureita. Vein koneen huippukalliseen huoltoon (koska mulla on rahaa ja olen tyhmä) ja sanoivat, että Vista ei toimi ennenkuin vaihdetaan prosessori ja näytönohjaina ja laitetaan 1.5 gigaa lisää muistia. Eikö uuden käyttöjärjestelmän pitäisi olla parempi kuin vanhan?"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1147
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      561
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      217
      503
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      50
      494
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    Aihe