Onko muilla Clion...

...omistajilla ongelmia moottorin lämpenemisen (oikeammin lämpeämättömyyden) kanssa. termostaatti on vaihdettu. Viisari nousee kesäisin lähelle puoltaväliä, mutta talvella jää reilusti alle. Mikä avuksi? Auton on vm. -99 ja vähän ajettu.
4622
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mulla oli -99 1,4 clio johon vaihdettiin lämpiämättömyyden takia lämppärin kenno. Korjasivat sitä kokonaisen päivän, on hankala vaihdettava kuulemma.

Äänestä
  • Miten on? Mietin vain sitä että selviänkö kennon huuhtelulla?

    Äänestä

  • Rellun varaosat huomioon ottaen selkäpiitä karmiva - vai kuinka?

    Äänestä

  • James Potkukelkka kirjoitti:

    Rellun varaosat huomioon ottaen selkäpiitä karmiva - vai kuinka?

    Meni takuuseen se kenno.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


James Potkukelkka kirjoitti:

...omistajilla ongelmia moottorin lämpenemisen (oikeammin lämpeämättömyyden) kanssa. termostaatti on vaihdettu. Viisari nousee kesäisin lähelle puoltaväliä, mutta talvella jää reilusti alle. Mikä avuksi? Auton on vm. -99 ja vähän ajettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu