Voisko joku neuvoa mistä kannattais Americansista Teneriffalta ostaa mikro ? Ollaan kolme viikkoo perillä ja huoneistoon ei kuulu mikkroa. Tietääkö vielä kukaan mitä siellä nämä vempeleet kustantaa ? Käyttö siis vain kolme viikkoa eli sais olla halpa !
Mikroaaltouuni
Kodin elektroniikkaa
9842
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
selvää että esim. tavaratalosta tai sieltä Visantista jossa on laatu tavaraa. Maksavat sen minkä täälläkin eli 30-200 euroa. Eikö pärjää ilman mikroa? Te siis teette itse mikroruokaa? Käy muuten sääliksi tuomoinen lomailu. Kyllä lomnalla syödään aina ihan muuta kuin omia ruokia vai viettekö purkkiruoat mukana?
Eikö valvonta voisi puutua asiaan ja yksinkertaisesti poistaa kaikki epäasialliset vastaukset!
Jos joku tarvitsee mikron lomallaan on se hänen ihan oma asia, eipä siihen muitten kommentteja mikron käyttötarkoituksesta tarvita.
Tuleekin mieleen, että täällä pyörii joku/jotkut, ketkä kateuksissaan tai muunlaisessa negatiivisesa mielentilassa vastailevat itseään "huvittaakseen"...sairasta!
Mukavaa lomaa sinulle nimimerkki mikrosta kysellyt, toivottavasti löydät käyttötarkoitukseen sopivan laitteen. Nauttikaa lomastanne!
täällä ei voi omaa mielipidettä kertoa myös vai löydätkö jostain kohtaa missä se kielletään?
Jos joku tarvitsee mikron niin miksi ei ottanut huonetta jossa se on jo on (80%on)? Ja jos pitää ostaa niin miksi ei saa kysyä miksi? Kyllä Suomi on vielä sananvapauden suhteen avoin eikä oman mielipiteen kertominen ole kielletty ja joskus se on jopa suositeltavaa. Ja myös sinä kerroit vain mielipitesi ja et vastannut mitä kysyttiin ja vielä arvostelet muita?
Voisin kuvitella, että on käynyt esim. näin: Kamala matkakuume iskee, jouluksi pitäisi päästä matkaan. Perhe on suuri, pari aikuista ja vaikka kolme lasta (kuten meillä, en kyllä ole alkuperäinen kirjoittaja). Valinnanvaraa majoitukseen ei ole - tyydyttävä varaamaan hotelli jossa ei ole mikroa. Perheessä taaperoikäinen lapsi (sinun mielestäsi varmaan lasten kanssa pitäisi pysyä kotona?), jolle lämmitetään maitoa/velliä/purkkiruokaa, ehkä on jopa allergioita niin ettei kaikkea paikallista voi tai uskalla nauttia.
Helpointa on marssia kauppaan ja hankkia halpa mikro. Täältä voisi toivoa saavansa asiallisia vastauksia, ettei tarvitse koko lomakohdetta kiertää ja mikro-ostokseen loma-aikaa kuluttaa. Mutta aina on paikalla joku vinoilija besserwisser.
Toivottavasti alkuperäinen kysyjä saa myös asiallisia vastauksia.
niin pieni että ei ole kovin suuri ponnistus löytää sieltä mikro.Selityksen makua mutta menköön. Kaupasta niitä mikroja löytyy ja jopa ruokakaupasta. Ja mikä estää viemästä omaa?
ihan sama mistä sen 30 euron mikron ostaa? Ja 3 viikon käyttöä varten? Marssit lähimpään kauppaan jossa niitä myydään ja ostat pois en enempää kysylemättä. Jos kysymys 300-1000 euron hankinnasta niin siihen voisi sitten käyttää jo aikaa.
VESIHAUTEELLA!
Vettä kattilaan,kiehauspisteeseen , pullo veteen, ravista välillä, koeta kädellä lämpötila, ruiskuta vähän maitoa-velliä käsivarteen tunteaksesi sopivan lämpötilan ja vot, valmis!
Yksi kysyy mistä voisi ostaa Tenskulla mikron ja mihin hintaan, jolloin toinen tietysti (kuten puhe oli!) alkaa heti laatia keittokirjaa!
Mikroja paikanpäältä löytyy kaikista suuremmista ostoskeskuksista. Tuo jonkun jo aikaisemmin kertoma Visanta on "varma" paikka. Hinnat ovat varmasti Suomen vastaavia alhaisempia.
Mahtaa ketjun aloittajalla/kysymyksen esittäjällä olla hauskaa kun näitä vastauksia lukee....Kuka on sanonut, että hän tarvitsee mikroa lasten ruokien lämmitykseen...heh...voi toki niin ollakin, mutta huvittavaa, että joku jo antaa lämmitysohjeita tuttipullolle....:))
Ja toki....pärjättiin sitä ennen mikroaikaakin ja kivikaudellakin pysyivät jotkut ihmiset hengissä joten kuten....:)))
Mukavaa syksyä ja matkojen odotusta kaikille!