Tuskin luet tätä, mutta haluaisin kertoa, ettei tarkoitukseni koskaan ollut leikkiä kanssasi. Säikähdin omia tunteitani ja aloin leikkiä etäistä, vaikka olisin halunnut aivan päinvastaista. Yhteen aikaan osuttiin aina ja toistuvasti samaan paikkaan..haluaisin uskoa ettei se ollut sattumaa. Nyt en ehkä enää sinua löydä mistään, mutta olit, ja olet edelleen elämäni suurin ihastus :)
Viesti
A:lle
131927
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
En ole elämäni aikana koskaan joutunut tämmöiseen tunnemyrskyyn.Ymmärrän sinua ja toivon sinulle kaikkea hyvää ja kaunista.Tiedän että me emme koskaan tapaa ja olen kuitenkin varma että sydämeni kuuluu sinulle aina.
Jopas sattui, minuahan melkein voisi kutsuakin myös "C":ksi. Joskaan tuskin on oikeat ihmiset kyseessä. Minun tapauksessani emme koskaan päässeet tutustumaan henk.koht, vaikka se oli usein niin lähellä. Päästin aina tilaisuuden käsistäni, odottaen seuraavaa kertaa. Yhtäkkiä, seuraavaa kertaa ei enää näkynyt. Kunpa saisin sen ajan takaisin..
Heh, tulipa mieleen täysin samanlainen tilanne muutaman vuoden takaa. :) Olin tajuttoman lätkässä, mutten koskaan uskaltanut sanoa edes "hei":tä kyseiselle tytsylle vaikka nähtiin/vilkuiltiin melkein joka viikonloppu vakkaribaarissa... Oi niitä aikoja. :) Oispa mukava nähdä kyseinen ihminen uudestaan nyt ja katsoa lähteekö taas jalat alta pelkällä vilkaisulla. No, kuka tietää, ehkä joskus. :)
Tiedän... Aina hänet kohdatessa minusta tuntui kuin sähkö olisi mennyt päästä jalkoihin, ja lamaannuttanut minut (mutta mitä ihanimmalla tavalla). Hän oli minun unelmani ja perustani kaikille haaveilleni, ja mitä minä tyhmä tein? Päästin menemään, ennen kuin mitään oli alkanutkaan. Tehkää te rakkaat ystävät toisin :)
.. ei ole vielä liian myöhäistä. Suomi on pieni maa, kyllä täältä ihmiset yllättävän helposti löytää. :)
Toi ois voinu olla mun kirjoittama, vaikka ei voikkaan olla sama A kyseessä... On se elämä ihmeellistä.
Tulipas hyvä fiilis, vaikka en varmasti olekaan tarkoittamasi A etkä sinäkään ole henkilö, jonka sinun toivoisin olevan. Mutta hetken oli mukavaa kuvitella niin. :-)
sama täällä. nimeni ei edes ala a:lla mutta kuvittelin silti...
siis muutkin kuin minä kuvittelivat viestin itseänsä koskevan! ;D
..olisihan se hienoa saada tuo viesti;)
...sydän nyrjähti. Näin me ohitellaan ja jäädään kaipaamaan. Hei, voisin vannoa, että kohtaat hänet vielä...mutta tunneviritykset ovat voineet muuntua sillä välin.
niin..olisipa kiva tietää enemmän tästä mystisestä A:sta..ehkä se lukeekin ja olisi halukas vastaamaan. Eihän sitä koskaan tiedä, milloin tärppää!
Mutta tekstisi laittoi näin A-ihmisenä mietiskelemään =)
Mistäs päin sinä sitten olet..? :)