Jokainen rappusilla seissyt voi olla itsestään ylpeä. Jokainen joka siellä oli, oli halukas seisomaan yhteisenä rintamana kollegoidensa vieressä läpi Suomen. Sinisenä muurina näitä järjettömyyksiä vastaan. Mutta jossain on lenkki pettänyt. Hienoa, että meitä oli näinkin paljon paikalla. Olisi vain voinut olla paljon enemmänkin. Nyt saa kuulla sieltä ja täältä että joissain vankiloissa vartijat eivät ole edes kuulleet koko tilaisuudesta. Miten tämä on mahdollista? Jotkut ovat kuulleet mielenilmaisusta mutta pitäneet sitä jopa vitsinä. Miten tämä on mahdollista? Näihin kysymyksiin voi vastata ainoastaan VVL:n liiton kärkimiehet sekä jokaisen osaston puheenjohtajat sekä luottamusmiehet. Eikö oikeasti osastojen puheenjohtajat ole tehneet kaikkeansa asian eteen?
Medianäkyvyyden arvosana heikko miinus. Pieni juttu ylellä ja Helsingin Sanomissa paikkakuntien pieniä lehtiä.
MTV3 - Ei mitään
Nelonen - Ei mitään
Iltasanomat -Ei mitään
Iltalehti -Ei mitään
Muistikohan liitto nyt ihan aikuisten oikeasti kutsua kaikki mediat erikseen paikalle, vai eikö ketään näistä em. oikeasti kiinnostanut sadat virkapukuiset vanginvartijat eduskuntatalon portailla? Uutispulapäivä, eikä kiinnostanut?
Olisi mielenkiintoista tietää.
T:Radanvarren v-tyyli hiljenee.
Medianäkyvyyden arvosana heikko miinus. Pieni juttu ylellä ja Helsingin Sanomissa paikkakuntien pieniä lehtiä.
MTV3 - Ei mitään
Nelonen - Ei mitään
Iltasanomat -Ei mitään
Iltalehti -Ei mitään
Muistikohan liitto nyt ihan aikuisten oikeasti kutsua kaikki mediat erikseen paikalle, vai eikö ketään näistä em. oikeasti kiinnostanut sadat virkapukuiset vanginvartijat eduskuntatalon portailla? Uutispulapäivä, eikä kiinnostanut?
Olisi mielenkiintoista tietää.
T:Radanvarren v-tyyli hiljenee.
Vastaukset 6
Vanhimmat
liitossa enää jäseniä! Palstalla hehkutettu jo kauan, että erotkaa liitosta, kun mitää ei saada siellä aikaan!
Pitäisikö yhdistyä vaikka metalliliiton tai rahtareiden kanssa?
Kysyä aina voi ja miettiä sitä keneltä kysyy.Täältä niitä vastauksia aina löytyy.
Meillä tieto kulki hyvin ja paikalla olleena katsoin minäkin mielenkiinnolla uutiset, luin hesarin ja paikallislehden. Kaikissa ylen uutisissa asia oli esillä, jossain laajemmin jossain suppeammin. Hesarissa oli vankeinhoitoa kolmessa kohdassa, yhtenä tämä meidän juttu. Paikallislehdessä oli juttu aika näyttävästi.
Iltalehtien linja kai on tuttu jokaiselle, tanjan kihlauksista ja eroista kyllä revitään pääotsikkoa harva se viikko. Ketä nämä oikeesti kiinnostaa? Uutispäivä on suhteellinen käsite. Mikään ei ole meille vankeinhoitajille tärkeempää kuin vankeinhoito. Yllättäen yhteiskunta voi olla kiinnostunut joistain muista asioista, vaikka kaupan aukioloaikojen vapautumisesta, vaan ei kai niillä mitään merkitystä kenellekään lopultakaan ole, mutta niistä eilisen uutiset vaahtosivat joka kanavalla ykkösasiana koko illan ja siitä lahjontajutusta.
Lähden mielelläni uudelleen matkaan jos päästään ykkösuutiseksi ja kaikkiin tiedotusvälineisiin, josko sen joku voisi taata?
Kun leikkaa munat pois ja rupeaa naiseksi....
Enpä tiedä, mutta eräälle henkilölle pitäisi ostaa hame....siitä se sitten lähtee..muutos meinaan....tulee tyttömäinen olo, mieli jo on!
poliisit ovat vankeinhoidossa tapahtuvista lakkautuksista ja muutoksista?
Siwan kassat.
Jossain on sössitty. Kalenterissa on lista,- sieltä voi verrata ketkä oli rappusilla.