Kyllä on silmälle ilo katsella hyvin huoliteltua naista.Sitä on Lenita Airisto parhaimmillaan.Liekö jo yli 70 mittarissa,mutta yhä edelleen viehkeä ja puoleensa vetävä.
Siinä monelle Suomalaiselle naiselle esikuva.
Siinä monelle Suomalaiselle naiselle esikuva.
Vastaukset 24
Vanhimmat
haitata että on paha suustaan, kun vain on kaunis kattella.... kyllä siinä monelta pojalta itku pääsisi kun sen naisen saisi mukaansa.
vähän menee överiksi mutta Uosukaisen Riitta - siinä vasta leidi.
Uosuska ei herätä katsetta niin että se leikkisi tuhmia sillä silmällä.
Lenita on Suomen Ruotsalainen ja jo heidän perintönsä vaatii meitä huolehtimaan itsestään ja olla mallina Suomalaiseukoille.
mutta uosukaisella on paljon enemmän päässään hiusten lisäksi.
Ei valtava hiuspehko vielä leidiä tee mutta toisaalta makua on monenlaista eikä minua naiset sillai kiinnosta.
Mitäs tekemistä suomen ruotsalaisuudella on tääsä asiassa?
ruusuja lähettämään, voi olla että se vielä innostuu?
pois ja tukka päätä pitkin,kuvitteleppa sellasena.
Naisten on vain huomattavasti paljon enemmän tehtävä töitä näyttääkseen kauniilta,ellei sitten satu olemaan luonnonkaunis yksilö.
Miehet laittaa kengät jalkaan,takin päälle,sukaisee ohimennen tukkaansa-jos on,se on yks 5 min ja valmis!
Mut katsoppas naista;harva lähtee pyjamasta suoraan kadulle viidessä minuutissa.
Ja kaikkiko vain miesten tähden?Joku viisas sanoi et naiset meikkaa ja laittaa itseänsä toisten naisten takia(kilpailuako?)
kategoriaan Lenitan,Kirstin ja Airan - jokainen päätelköön itse.
Siinä on tyylikkäitä naisia joille ikä tuo mukanaan naisen parhaat ominaisuudet.Tämä todistaa myös sen,että seksuaalisuus ei lopu iän mukana vaan tuo siihen uuden suolan.
rapista iltapesulla?
siinä pojassa vasta karismaa ja elettyä elämää :)
niitä miehiä, jotka mummot saa kuumaks.
Eipä ihme, ettei tän ikäiset kelpaa.
Mut eikös tuo ole hiukan perverssiä?
Mummot ei ehkä innostu sinusta?
..mieltä kanssasi.
Huoliteltua naista (ja miestä) on ilo katsoa.
Lenitä on älykäs, fiksu nainen.
Mukava olet samaa mieltä.Tosin on tietenkin sanottava että kun Lenitasta ja muista hänen ikäisistään naisista pestään ehostus pois niin kyllä iän tuomat juonteen tulevat esiin.Mutta tästä ei ollutkaan kysymys,vaan siitä,että ihminen huoliteltuna on kaunis,sexikäs ja haluttu iästä huolimatta.Miehen silmässä ei mikään voi olla vastenmielisempää kuin hoitamaton nainen joka elää vielä menneisyyden viehätysvoimassaan.
Mukainen nainen ottaa miehen korvat huomioon.
kimakoita desipelejä?
Minun naisihanteellani ei ole kasvot täynnä suuta.
Kuuluu sanoneen, että oma nerouteni saa minut toisinaan itkemään - onnesta.
Hyvä itsetunto.Käy vähän kateeksi.
Siitä esikuvasta voidaan olla montaa muutakin mieltä.
Tietty luonnollisuus ja aitous pukee suomalaista miestä kuin naistakin.
Mutta eräs asia, mitä hänessä arvostan,
hän osaa viehättävällä, joskus hyökkäävälläkin tavalla,
jopa vain silmillään, vangita kuulijansa.
Se palo ja into millä hän asiansa esittää on melkeinpä läkähdyttävää.
Hauskasti hän vielä kallistaa päätään ja sanoo "eikö totta".
Totta, totta ajattelee kuulija, vaikkei olisi ymmärtänyt sanaakaan.
Upea nainen.
muitakin, hyvänen aika sentään.
Pirkko Mannola, Aira Samulin, Paula Koivuniemi,
Katri-Helena, Elisabth Renh, ym, ym, - hyvin säilyneitä, niin kuin me kaikki suomalaiset 50 - 80 naiset, olemme hyvässä ilmastossa, hyvässä ruoka-kulttuurissa, olemme iloisia, olemme määrätietoisia, olemme osa kovia kokeneita, osaamme antaa arvoa elämälle. Osaamme, tiedämme, uskomme. Ei yhtä naista voi kehua. :)
on onneksensa ollut huolittelutaitona lisäksi myös syntymälahjana saatu kauneus ja sopusuhtaisuus jota ei ole hukannut vuosien varrella. Hänellä on ihanat silmät.
Kaikki eivät ole yhtä onnekkaista geeniensä suhteen, mutta itse pystyy kyllä vaikuttamaan siihen ulkoiseen kuvaan minkä itsestään antaa. Ryhti ja hymy, sekä laitetut hiukset, niihin pystyy jokainen niin halutessaan.
Eikö kukaan muista Helena Lindgeniä.55 vuotias ja wau mikä nainen.Aina siisti ja ylpeä itsestään.Namupala.
Heihin ei vaan taida tavallinen miehenpuoli päästä käsiksi muutoin kuin päiväunissaan *nauraa*
Minulla on tuo aarrekartta tuossa edessäni seinällä ja siinä on Aira Samuliinin kuva. Kuvan alla on Airan elänmän ohjeita. Ihailen tuota upea ryhtistä naista.
Aira Samuliinin maailmassa ei ikä ole kauneuden ja rohkeuden este. Aira on siis aarrekarttani tulevaisuuden minäkuva.
Riitta Uosukainen puolestaa edustaa älykästä ja kaunista itsensä kanssa tasapainossa olevaa kypsää naista. Topi ja Riitta minulle ikuisen rakkauden symbolit.