pesukone.

Moi!Tietäskö kukaan mikä vikana.Ei ota pesuaineelle vettä,huuhteluaineelle kuitenkin,outoa?
5585
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos on koneen kannessa oleva lokerikko jonka voi ottaa pois niin ota pois ja liota ja purskuttelu sitä hyvin ja huuhtele suihkuhanan alla. Jos olet käyttänyt pulverimaista pesuainetta se on voinut paakkuuntua johonkin. Tai sitten on tekninen vika ohjelmistossa.?

Äänestä

vedenotto kahdella magneettiventtiilillä ja toinen vioittunut.Joissakin koneissa ohjelmakoneisto kääntää vedenohjausläppää mekaanisesti muutaman nivelen välityksellä

Äänestä
  • Jep,toi mangeettiventtiili juttu vois olla,kaikki putsattu ym.eli uusi koko hässäkkä vai mitä ?ite pystyykö mitään tekemään?

    Äänestä

se LADA vai MERSU, se sinun kone ???? On se vaan vaikeaa ilmoittaa se koneen merkki, esim. pulsaattorikoneen vesivika on helppo korjata, usko pois.

Äänestä
  • Jep,merkki on elektro- helios tf 1009,sori tyhmänä unohtu tärkein.n 3v.vanha kone

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jallu kirjoitti:

Moi!Tietäskö kukaan mikä vikana.Ei ota pesuaineelle vettä,huuhteluaineelle kuitenkin,outoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu