Jeps, eli täytän tässä parin viikon päästä 18, mutta ikävä kyllä viikonpäiväksi on sattunut juuri maanantai :/ Olisi kuitenkin kiva - ihan fiiliksen vuoksi :) - mennä heti illalla jonnekin vähän juhlimaan, mutta mahtaakohan missään baareissä tai yökerhoissa (Helsingissä) olla mitään meininkiä arkipäivänä? Ja siis tarkoitan nyt nimenomaan jotakin sellaista paikkaa, jossa olisi nuorehkoa jengiä - ei siis mitään keski-ikäisiä kaljamahaisia äijiä ;)
Olen kiitollinen kaikille, jotka jaksavat vastata! Etten sitten ihan turhaan lähde jonnekin masentumaan.
Olen kiitollinen kaikille, jotka jaksavat vastata! Etten sitten ihan turhaan lähde jonnekin masentumaan.
Vastaukset 3
Vanhimmat
porukkaa aina, viikonpäivästä huolimatta. Kannattaa pongailla baaria missä ois vaikka opiskelija bileet ni ois ainakin aika sun ikästä sakkia :)
Paljon vähemmän kuin viikonloppuisin tietenkin, mutta paikkojakin on auki vähemmän, joten joihinkin saattaa kasaantua väkeä. Maanantaisin eniten on, oman kokemúkseni mukaan, Redrum:ssa. Muita nuorten paikkoja, jotka ovat auki, on Ale pub ja fever, mutta ovat olleet aika tyhjiä ovat alkuviikosta. Hyvä paikka ennen yökerhoon menoa on Shakers tennispalatsissa, su-ma euron shotteja, jotka ovat loistavia. :) toivottavasti auttaa.
Okei, kiitos vinkeistä!! Eli enköhän johonkin suuntaan ainakin lähde ;)