AMD, onko kovat lämmöt??

TMPIN1 max 81C
TMPIN2 max 47C

Core 1 max 58C
Core 2 max 63C

Prossu X2 6000 3,1ghz ja kortti 4870 1giga. CPUID hardware monitor antaa tollaset arvot
2284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mulla ei nouse corelämmöt rasituksessakaan viiteenkymppiin.
ton atin kortin tuulettimen saat säädettyä catalyst centteristä luomalla profiileja ja rivatunerilla saa myös. nimittäin itselläni laski lämmöt heti 25 astetta näyttiksessä kun nostin tuulettimen kierrokset 37 %:iin tehtaan asetuksesta.ja siinä nopeudessa se ei vielä erotu se ääni.

Äänestä

lämpötilat..ei edes rasituksessakaan pitäisi olla noin kovat.on ihme jos tuo koneesi ei ole tiltannut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Crysis pelaaja. kirjoitti:

TMPIN1 max 81C
TMPIN2 max 47C

Core 1 max 58C
Core 2 max 63C

Prossu X2 6000 3,1ghz ja kortti 4870 1giga. CPUID hardware monitor antaa tollaset arvot

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu