Onkohan kenelläkään tietoa joulu-helmikuussa luovutukseen tulevista lyhytkarvaisista, ajavalinjaisista mäyräkoirista? Olen ollut 3 vuotta ilman koiraa ja nyt koirakuume on pahimmillaan. Metsästyskin jäänyt vähemmälle kuin ei ole ollut kunnon kaveria patistamassa. Tarkoitus olisi ajattaa jäniksestä hirveen sekä opettaa jäljelle.
Hakusessa mäykky
4
666
Vastaukset
- kasvattajat
löytyvät mäyräkoiraliiton sivuilta. siellä on myös pentuvälitys, ja tietysti lista kasvattajista. voit sitten olla itse yhteydessä, ja kysellä pennutus suunnitelmista.
- koirakuume
Olen toki seurannut liiton pentuvälitystä ja käynyt kasvattajien sivuilla. Ovat olleet lähinnä luolalinjaisia mitä on ollut tarjolla. ajattelin, että jollakulla täällä voisi olla tarkempaa tietoa.
- kk:n emäntä
Mäyräkoiraliiton pentuvälityksessä on useitakin lk normi pentueita - eikö niistä löydy? Entäpä tappijalkojen osta/myy -palstalta?
- koirakuume
löytyy, mutta tuntuvat olevan luolataipumuksellisia. Haen kuitenkin ajavaa hirvi- ja peurametsälle. Tappijaloissakaan ei ainakaan tällä hetkellä ole sopivaa tarjolla. Liiton kasvattajilla ei kaikilla ole nettisivuja ja en ole vielä alkanut soittaa muita läpi. Ajattelin ensin kysyä olisiko täällä jollakulla tietoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827076Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267043Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa625182Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163457Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003370