No tuliko itse arvon maailmanmies Rantaneuvokselle kutsua linnan itsenäisyyspäivän juhliin? Ja jos ei tullut niin miksei?
Linnanjuhlat huom. Rantaneuvos
9
658
Vastaukset
- Kuokkija naapurista
kysyä presidentin kansliasta miksi ketäkin ei ole kutsuttu. Minulle ei ole tullut koskaan kutsua, mutta ei myöskään ilmoitusta, miksi vuodesta toiseen jättävät rannalle ruikuttamaan.
rosvokoplanjuhlia vaan katsoo tuntemattoman sotilaan aina 06.12 joka vuosi ja tästäkin eteen päin ja kyllä kansa tietää sanoo myös neuvos, kovasti arvostamaani poliitikkoa Veikko Vennamoa lainatakseen,"Rantaneuvos"
- farth33
paskaa, jos jostain ihmeen kumman syystä tai vaikkapa presidentin kansliassa olisi tullut jokin erehdys, ja saisit kutsun linnan juhliin menisit jo viikkoa ennen oottelemaan sisälle pääsyä. Seuraavat kolme vuotta kehuisit tapahtumaa netissä joka päivä.
- ...
kovinkin korkealle. Niin korkealle, ettei moni osaakaan!
Paljonko muuten piti maksaa leimaveroa tuosta rantaneuvoksen arvonimestä? Maksoiko joku sen puolestasi vai kustansitko ihan itse niin kuin kirjasikin? - leimaveroneuvos
... kirjoitti:
kovinkin korkealle. Niin korkealle, ettei moni osaakaan!
Paljonko muuten piti maksaa leimaveroa tuosta rantaneuvoksen arvonimestä? Maksoiko joku sen puolestasi vai kustansitko ihan itse niin kuin kirjasikin?että mistä se rantaneuvos on nimensä hankkinut?
Rantaneuvos-titteli ei kuulu suomessa käytettäviin arvonimiin ainakaan kyseisen lähteen perusteella:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Arvonimi
Ja paljonkohan on neuvos maksanut tittelistään? 10mk? Vai onko joku edustamasi köyhä sinut titteliin vihkinyt? Vuorineuvos-titteli maksaa 48 400 € ... kirjoitti:
kovinkin korkealle. Niin korkealle, ettei moni osaakaan!
Paljonko muuten piti maksaa leimaveroa tuosta rantaneuvoksen arvonimestä? Maksoiko joku sen puolestasi vai kustansitko ihan itse niin kuin kirjasikin?maksoi minulle koko omaisuuteni ja jäi velkaakin hyvin paljon terveisin,"Rantaneuvos"
- pettivät
rantaneuvos1 kirjoitti:
maksoi minulle koko omaisuuteni ja jäi velkaakin hyvin paljon terveisin,"Rantaneuvos"
jäljelle jäi arvoton arvonimi
- kiinnostunutneuvos
pettivät kirjoitti:
jäljelle jäi arvoton arvonimi
Mitä itse arvon Rantaneuvos on tehnyt työkseen,kaikesta muusta historiasta kyllä puhelet mutta kaikki varmaan kiinnostaa mistä olet elantosi ansainnut?
- arvonimineuvos
rantaneuvos1 kirjoitti:
maksoi minulle koko omaisuuteni ja jäi velkaakin hyvin paljon terveisin,"Rantaneuvos"
Hahahaa!! Joku pääsi sinua huiputtamaan pahemmman kerran myymällä sinulle arvonimen, jota ei ole edes virallinen!! Jonkun kylähullun keksimä!! Ja vielä itsesi kipeäksi maksoit!! Hahahaahaahahaaa!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.142053Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161861579Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä
Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain1571448Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt1001362Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno381208- 84958
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas139945Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu49942Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.140829Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks13827