vauvan vaippa valskaa...

Eli yöllä väli on tietty vähän pidempi vaipan vaihto väli, ja aina tulee läpi, vauva nyt reilu viisikiloinen, ja käyttää liberon mini vaippaa,(toiseksi pienintä) pitäiskö vaihtaa jo isompaa, ja mikä olisi sopiva?
liberolla vai pampersilla seuraava sopiva koko??
3425
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Meillä myös valskasi varsinkin yöllä liberon vaipat, mutta kun siirryin pampersin active fit- vaippoihin ylivuodot loppuivat kokonaan. Suosittelisin teidän viisi kiloiselle 4-9kg:n vaippoja.

Äänestä

Osta isompia Liberoita. Pienet voit käyttää päivävaippoina loppuun.

Äänestä

pirkka vaipat on ihan hyvii hintaansa nähden.
pampersin housuvaipat on myös hyvii mut turhan kalliita.
pidä yöllä pampersin housuvaippaa ja päivällä pirkka housuvaippaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uusi äiti kirjoitti:

Eli yöllä väli on tietty vähän pidempi vaipan vaihto väli, ja aina tulee läpi, vauva nyt reilu viisikiloinen, ja käyttää liberon mini vaippaa,(toiseksi pienintä) pitäiskö vaihtaa jo isompaa, ja mikä olisi sopiva?
liberolla vai pampersilla seuraava sopiva koko??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu