Hong Kong kesä-heinäkuussa, onko liian kuuma?
Elektroniikan ostamiseen parhaimmat liikkeet
Mongkok -alueella? Missä kannattaa käydä?
Hong Kong kesä-heinäkuussa ?
donkeykong1234
2
1246
Vastaukset
- Little-rat
Kyllä hengissä selviää, mutta kuuma tulee. Kun ulos astuu, niin kuuma ja kostea ilma iskee päälle saman tien. Kun tottuu, niin eipä se menoa haittaa. Ja sadekuuro tulee lähes päivittäin. Ja sisätiloissa kaipaa pitkähihaista, kun ilmastointi on täysillä.
- J..............
No et ole sitten lämpöisessä maassa ollutkaan.
Hong Kong on kaikkea muuta, kuin kuuma kesälläkin. Jos olet esimerkik vieraillut Thaimaassa, niin Hong Kong on huomattavasti vilpoisampi kaupunki, ja kesäkuussa monasti sataa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2174198Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692695Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932401- 472333
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua331572Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5321350Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em951316- 571310
- 761281
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251186