Sopiiko vihanpito ja agressiot

Muiden lukijoiden aliarvioiminen ja vihamielinen käytös muita kirjoittajia kohtaan on mielestäni typerää.
161478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

omasta mielestään oikeassa ja tietää kaiken :(
aivan kuten meidän 16v. poikamme :)

Äänestä
  • ollut, on ja tulee aina olemaan. Ei ole muuta mahdollisuutta kuin sietää. Totuushan on kuitenkin, että tulisimme hyvin toimeen ilman tätä palstaakin. Vai mitä?

    Äänestä

  • on myös kirjoittanut, ettei poista viestejään. Ihan kuin olisin äsken havainnut päinvastaista?

    Äänestä

  • on aina kirjoitti:

    ollut, on ja tulee aina olemaan. Ei ole muuta mahdollisuutta kuin sietää. Totuushan on kuitenkin, että tulisimme hyvin toimeen ilman tätä palstaakin. Vai mitä?

    Iltaa hyvää kylymäntuuliselta pohojanmaalta.
    Parampahan pitääs pyrkiä, niin täällä palstoolla ku elämäs muutoonki. Eikä meirään ikääsiä taira enää pystyä kasvattamahan.
    Välihin tuloo sanottua ilikiästi ja sitten karuttaa ne möläykset. Sellaanen kasvun paikkahan soon ainaki ittelläni.
    terv. seppä ja pieni kultaanen Tiitu-kani pohojanmaalta.

    Äänestä

  • siis Hän kirjoitti:

    on myös kirjoittanut, ettei poista viestejään. Ihan kuin olisin äsken havainnut päinvastaista?

    Miksi pidät minua epäluotettavana?

    Äänestä

etten hyökkää ketään kohtaan mutta puolustan itseäni tarvittaessa:)
Toinen asia on että sopiiko viha ja agressiot tämän ikäisille - eikös kaikki tunnereaktioit kuulu kaikenikäisille, olisimme muuten tunneköyhiä.

Äänestä
  • mutta ehkä vihan ja agression aiheuttamat reaktiot - tunnepurkaukset kannattaa jättää, täällä (palsta elämässä) ruudun tälle puolen :)

    Tai ainakin pitää yrittää julkituoda ne luettavaan muotoon suhteellisen sivistyneesti tai korrektisti..toista osapuolta loukkaamatta ja lisää provosoimatta.

    Äänestä

  • jos vihanpito on jatkuvaa ja agressiot kohdistuvat muihin palstalaisiin.

    Äänestä

  • on taas kirjoitti:

    jos vihanpito on jatkuvaa ja agressiot kohdistuvat muihin palstalaisiin.

    nämä näköjään käyvät porukalla kimppuun.
    Velociraptorit.
    Siellä hyppii rohkeimpana ne nyt jotka muulloin täällä ihan ystävällisiä koettavat olla :))

    Äänestä

Näitä on aika vaikea tulkita, koska ihminen
kirjoittaa ajatuksella ja teksin lukeminen
ja kirjoittajan ajatus eivät osu aina yksiin

Äänestä
  • arvelisin joidenkin kohdalla olevan,kenties omasta mielestä hauskaa?

    Äänestä

  • kiusantekoa kirjoitti:

    arvelisin joidenkin kohdalla olevan,kenties omasta mielestä hauskaa?

    ei uskoisi että aikuisten palstoilla on tahallista kiusantekoa.
    Mistähän ne koulukiusaajat sikiää, herää kysymys?

    Äänestä

typerää, onneksi tällä palstalla siihen ei sorru kuin ainoastaan yksi

Äänestä

Mutta itse en aliarvioi vastustajaa ja en koskaan toimi vihastuksissani täällä.
Reilusti sanon, että naureskelen päin naamaa ja suurin osa ei osaa sanailla vielä kunnolla.

Äänestä
  • boooooooooooooooooriiiing

    Äänestä

tämä palsta!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


50 vuotiaalle? kirjoitti:

Muiden lukijoiden aliarvioiminen ja vihamielinen käytös muita kirjoittajia kohtaan on mielestäni typerää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu