Muiden lukijoiden aliarvioiminen ja vihamielinen käytös muita kirjoittajia kohtaan on mielestäni typerää.
Vastaukset 16
- on aina
omasta mielestään oikeassa ja tietää kaiken :(
aivan kuten meidän 16v. poikamme :)- on aina
ollut, on ja tulee aina olemaan. Ei ole muuta mahdollisuutta kuin sietää. Totuushan on kuitenkin, että tulisimme hyvin toimeen ilman tätä palstaakin. Vai mitä?
- siis Hän
on myös kirjoittanut, ettei poista viestejään. Ihan kuin olisin äsken havainnut päinvastaista?
on aina kirjoitti:
ollut, on ja tulee aina olemaan. Ei ole muuta mahdollisuutta kuin sietää. Totuushan on kuitenkin, että tulisimme hyvin toimeen ilman tätä palstaakin. Vai mitä?
Iltaa hyvää kylymäntuuliselta pohojanmaalta.
Parampahan pitääs pyrkiä, niin täällä palstoolla ku elämäs muutoonki. Eikä meirään ikääsiä taira enää pystyä kasvattamahan.
Välihin tuloo sanottua ilikiästi ja sitten karuttaa ne möläykset. Sellaanen kasvun paikkahan soon ainaki ittelläni.
terv. seppä ja pieni kultaanen Tiitu-kani pohojanmaalta.- hetulaaz
siis Hän kirjoitti:
on myös kirjoittanut, ettei poista viestejään. Ihan kuin olisin äsken havainnut päinvastaista?
Miksi pidät minua epäluotettavana?
- voin sanoa
etten hyökkää ketään kohtaan mutta puolustan itseäni tarvittaessa:)
Toinen asia on että sopiiko viha ja agressiot tämän ikäisille - eikös kaikki tunnereaktioit kuulu kaikenikäisille, olisimme muuten tunneköyhiä.- Pirre*
mutta ehkä vihan ja agression aiheuttamat reaktiot - tunnepurkaukset kannattaa jättää, täällä (palsta elämässä) ruudun tälle puolen :)
Tai ainakin pitää yrittää julkituoda ne luettavaan muotoon suhteellisen sivistyneesti tai korrektisti..toista osapuolta loukkaamatta ja lisää provosoimatta. - on taas
jos vihanpito on jatkuvaa ja agressiot kohdistuvat muihin palstalaisiin.
- vaikuttaa
on taas kirjoitti:
jos vihanpito on jatkuvaa ja agressiot kohdistuvat muihin palstalaisiin.
nämä näköjään käyvät porukalla kimppuun.
Velociraptorit.
Siellä hyppii rohkeimpana ne nyt jotka muulloin täällä ihan ystävällisiä koettavat olla :))
Näitä on aika vaikea tulkita, koska ihminen
kirjoittaa ajatuksella ja teksin lukeminen
ja kirjoittajan ajatus eivät osu aina yksiin- kiusantekoa
arvelisin joidenkin kohdalla olevan,kenties omasta mielestä hauskaa?
- olen
kiusantekoa kirjoitti:
arvelisin joidenkin kohdalla olevan,kenties omasta mielestä hauskaa?
ei uskoisi että aikuisten palstoilla on tahallista kiusantekoa.
Mistähän ne koulukiusaajat sikiää, herää kysymys?
- se tosi
typerää, onneksi tällä palstalla siihen ei sorru kuin ainoastaan yksi
- Jermuxi tms.
Mutta itse en aliarvioi vastustajaa ja en koskaan toimi vihastuksissani täällä.
Reilusti sanon, että naureskelen päin naamaa ja suurin osa ei osaa sanailla vielä kunnolla.- sanailut
boooooooooooooooooriiiing
- viemäri
tämä palsta!
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 851401
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä361111Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk20883Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita154725Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13710- 46669
Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja195659Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13647- 33570
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39558