Minne ostoksille?

Riikaan menossa ensimmäistä kertaa. Joululahjoja olisi tarkoitus ostaa. Mihin ostoskeskukseen kannattaisi suunnistaa? Missä olisi parhaimmat valikoimat? Enimmäkseen lapsille.
31338
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Domina ja Alfa ovat hyviä paikkoja.

Äänestä

Lapsien kanssa miellyttävämpi odotuspaikka on ehkä ostoskeskus Spice (lausutaan "spitse"), joka sijaitsee n. 3 km lentokentältä Riian keskustan suuntaan. Spicen toisessa kerroksessa on Lidon ravintolan yhteydessä Beernu Pasaule, eli Lasten Maailma, jossa on tekemistä pienille ja vähän suuremmillekin lapsille. Ostoskeskus on auki klo 10-22 vuoden jokaisena päivänä.

Äänestä
  • viestieni kopioimisessa ja niiden uudelleenlähettämisessä muka ominasi. Mitä jos hankkisit oman elämän ja sitä kautta ihan ikiomia kokemuksia?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ensimmäistä kertaa kirjoitti:

Riikaan menossa ensimmäistä kertaa. Joululahjoja olisi tarkoitus ostaa. Mihin ostoskeskukseen kannattaisi suunnistaa? Missä olisi parhaimmat valikoimat? Enimmäkseen lapsille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu