Milloin Wiille tulee pelejä, jotka ovat oikeasti hyviä? Nykyinen pelitarjonta kun valtaosin näyttäisi olevan kakaroille, dementikoille sun muille vähämielisille ääliöille suunnattua huiskutteluroskaa.
Milloin hyviä Wii-pelejä?
18
1990
Vastaukset
- Pelihaluinen.
Jos haluat sitä perus-hooceepelaajakauraa, niin pelaa ihmessä boksilla tai plekellä. En näe mitään järkeä samojen peli-ideoiden kopioimista laitteelle, joka on lähtökohdiltaan kovin erilainen ja suorituskyvyltään kahteen jo mainittuun altavastaaja.
En pidä itseäni mitenkään vähämielisenä, jos en jaksakaan enää pelata niitä eeppisiä megapelejä. Ei mulla ole enää aikaa sellaiseen.- hohhoijaa tosiaan
En peräänkuuluttanut muiden konsolien HC-pelejä, vaan HYVIÄ Wii-pelejä.
- Pelihaluinen.
hohhoijaa tosiaan kirjoitti:
En peräänkuuluttanut muiden konsolien HC-pelejä, vaan HYVIÄ Wii-pelejä.
Wiille on tullut arvosteluissakin menestyneitä peliä, jopa tänä vuonna. Super Smash Bros Brawl, Okami, Guitar Hero III, Boom Blox, No More Heroes, Mario Kart, de Blob, LostWinds... Jos näinkään laveasta valikoimasta yksikään ei ole suosikksi, en tiedä mitä oikein edes haluat, mutta mitä tahansa se onkaan, sitä tuskin Wiille sitten koskaan tulekaan. Joten voit suosiolla vaihtaa toiseen konsoliin. Ei me suututa.
- Zmash
Niitä on tällä hetkellä ainakin nämä:
Super Mario Galaxy
Metroid Prime 3: Corruption
Ja tulossa on:
Sin & Punishment 2
MadWorld
The Condult
Muitakin varmana on jos tutkit pelivalikoimaa kunnolla.- Nekku80
Tales of Symphonia: Dawn of the new world! :)
- hyviä pelejä Wiille
The Legend of Zelda: Twilight Princess
lisäksi saatavilla on N64lle alunperin luotu the Legend of Zelda: Ocarina of Time joka on testaamisen arvoinen - onkos Nights jo Wii:llä
Mun mielestä näihin päiviin asti paras peli on ollut Night into dreams, joka saatavilla siis ainoastaan Sega Saturnille. Mutta nyt siis Wiille on julkaistu jatko-osa Nights: Journey of Dreams.
Onkos kellään tätä peliä ja voiko sitä suositella?
Jos on hyvä niin ostan Wiin joululomiksi.- Zelda ... zelda
Zelda twilight princess oisi kyllä hyvä valita ( ellei sitä jo teiltä löydy )
- snows
Zelda ... zelda kirjoitti:
Zelda twilight princess oisi kyllä hyvä valita ( ellei sitä jo teiltä löydy )
NIi. että Onko muita hyviä pelejä wiille.
onko esim wii-fit hyvä tai wii family trainer ???
kertokaa kiitos - heeeeeeeeeeeeee
snows kirjoitti:
NIi. että Onko muita hyviä pelejä wiille.
onko esim wii-fit hyvä tai wii family trainer ???
kertokaa kiitoswii fit on hyvä mutta ei toi toine
- Samus99
Hei fifa 11 on törkeen hyvä peli samoin kun Nhl slapshot battalion wars. joten ei kun pelaamaan.
- player!.,
no fifa on varmasti hyvä mutta tuo battalion wars on aivan PERSEESTÄ ite ostin sen kerran ja myin pois melkeen samantien hyh hyh kamalaa roskaa koko peli!
- smäs
Super Smash Bros. Melee.
- huh huh_nii varmaan
Kuntopelitkö on sellaisille, jaa.
- NoName999999
Itelläni on Wiille: Sports Resort, alkuperäinen Sports ja sitten on PES 2011 joka on hyvä peli jalkapalloilijoille. Asiaan:
- Sports Resort on hyvä, koska siellä on monta pelivaihtoehtoa. (Hyvät grafiikatkin)
- Alkuperäinen Sports on myöskin hyvä vaikka siellä on vähän pelivaihtoehtoja. (Vähän huonommat grafiikat kuin Sportissa, mutta melkein sama). Jos ostat nuo molemmat ja haluat pelata golfia niin kannataa pelata Sportsilla. Se on parempi kuin Resortin golf.
- PES 2011 on hyvä jalkapalloilijoille niinkuin sanoinkin tossa jo aijemmin. Grafiikat ovat tässä pelissä ihan hyvät. PES 2011:n ukot näyttävät aika idioottimaisilta, mutta en väitä niistä yhtään, kunhan saa pelata. ;) - asdasdfafsd
jos tykkää sotapeleistä niin cod-pelejä löytyy wii:lle
- WiiMies
Onko jollain kokemusta Top Spin 4 tennispelistä Wiillä? Onko kokeilun arvoinen?
Onko conduit 2 ostamisen arvonen peli?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986178KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495657Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602673Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072098Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071808- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331068