omaisuusvero

Miten menee veroa.kun saa omaisuudesta 100tonnia rahaa osituksessa..
3620
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Osituksella saatu omaisuus ei ole lahja eikä perintö vaan oma osa yhteistaloudesta.

Äänestä
  • Suomessa ollut omaisuusveroa moneen vuoteen!!

    Äänestä

  • Ei ole enää... kirjoitti:

    Suomessa ollut omaisuusveroa moneen vuoteen!!

    Mä kävin oikeusaputoim. ja siellä sanottiin ,että jos otan omaisuudestani vaan 20tonnii niin verottaja vie sen .
    omais. on 100tonnia osituksen jälkeen.
    kumma juttu täytyy vaihtaa asianaj..heh
    Kiitti teille vastauksista.))))

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eronnut08 kirjoitti:

Miten menee veroa.kun saa omaisuudesta 100tonnia rahaa osituksessa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu