Jos Cruise saa käyttää supervoimia onnettomuuspaikoilla, niin miksei kukaan muu saa? Miksei hän saman tien ratkaise Afrikan nälkäongelmia ja muita suurempia juttuja? Tai mikseivät ne muut supervoimaiset hoida niitä heti? Eikö se ole väärin jos pystyy pelastamaan jonkun ja sitten päättää olla pelastamatta? Se kuulostaa heitteillejätöltä ja pahemmaltakin. Amerikassa muuten voi olla osallinen rikokseen jos ei estä sitä, vaikka voisi.
Mitä supervoimia sillä Cruisella muuten on ja millaisia todisteita olette nähneet hänen tai jonkun muun voimista. Onko se niitä isoja patsaita ja muita juttuja häviksiin piilottava TV-taikuri teikeläisiä?
Supervoimat
9
401
Vastaukset
- Dekkari.
...scientologeille aiheeseen liittyvänä;
-liittyykö Tompan sohvalla pomppiminen jotenkin
noihin supervoimiin?
-onko se jonkinlainen scientologien uskonnollinen
riitti?
-antaako istukan syönti supervoimia?
-rakensiko Tomppa bunkkerinsa supervoimiensa vaiko
ufojen takia?
-käyttivätkö Volunteer Minister-porukka supervoimia
kantaessaan kilpikonnaa hurraten?
D:) - Äksä...
Kuulostaa ehkä hurskastelulta, mutta näin periaatteessa on.
"Miksei hän saman tien ratkaise Afrikan nälkäongelmia ja muita suurempia juttuja? Tai mikseivät ne muut supervoimaiset hoida niitä heti? "
Noh, ehkä olet tietoinen syvällisistä ja historiallisista syistä tilanteeseen. Siihen tarvitaan ihan oikeasti enemmän kuin muutaman ihmisen tahto.
"Eikö se ole väärin jos pystyy pelastamaan jonkun ja sitten päättää olla pelastamatta? Se kuulostaa heitteillejätöltä ja pahemmaltakin. "
Kyllä. Siksi scientologit yrittävät sen, minkä osaavat. Joskus tekevät virheitä ja loppupeleissä jokainen autettavakin päättää itse, missä haluaa apua ja missä ei. Vapaa tahto.- Huhahhhei
se meneekin reaalimaailmassa usein. Nyt kuitenkin oli kyse übermensch-scientologeista supervoimineen. Buahha.
- Äksä...
Huhahhhei kirjoitti:
se meneekin reaalimaailmassa usein. Nyt kuitenkin oli kyse übermensch-scientologeista supervoimineen. Buahha.
bin ich kein Übermensch. Ne übersuperit eivät kirjoittele tänne, sen kai olet jo huomannut. Buahahaa vaan ittelles.
Oletko muuten nähnyt John Travoltan filmin Michael? Siinä tätä asiaa vähän kieli poskella selitettiin. - Huhahhhei
Äksä... kirjoitti:
bin ich kein Übermensch. Ne übersuperit eivät kirjoittele tänne, sen kai olet jo huomannut. Buahahaa vaan ittelles.
Oletko muuten nähnyt John Travoltan filmin Michael? Siinä tätä asiaa vähän kieli poskella selitettiin.olenko huomannut vai en. En tiedä, mistä yli-ihmistyypin scientologin tunnistaa. Huonosta kirjoitustaidosta? Kyseinen taito lienee superkyvyistään harvinaisin, jos tätä palstaa on uskominen.
Oliko Michael se, jossa mies näytteli arkkienkeliä? Minun makuuni vähän turhan amerikkalainen filmi. Pidän kyllä Travoltaa näistä kahdesta tunnetuimmasta julkkissceiosta huomattavasti sympaattisempana kuin Cruisea, joka ilettää niin, ettei pysty katsomaan naamaansa sekuntaikaan edes töllöstä. Travolta lienee siinä mielessä fiksumpi, ettei tee itsestään ihan täyttä pelleä yhäkseen, vaan tekee joskus jopa ihan katsottavia elokuvia, kuten Pulp Fiction. Toisaalta onhan mies tehnyt käsittämättömiä mokiakin, kuten Battlefield earth, jota ei taida pitää katsomisen arvoisena kuin sceidokaverinsa ja hekin vain viran puolesta. Mutta jos uusi Jeesus pitäisi valita, päätyisin Miscarriagena mieluummin Travoltaan kuin virkaa tekevään messiaaseenne, Cruiseen. - Norad-
Afrikassakin olisi helppoa auttaa monia kansoja. Pari kunnollista sadetta kuivimmilla alueilla riittäisi pelastamaan kymmeniä tuhansia nälältä. Ajatelkaa mikä PR-voitto se olisi ja miten jäsenmäärät nousisivat valtavasti. Miksi sitä ei tehdä? Jos voi auttaa, niin on raukkamaista olla auttamatta.
- Äksä...
Norad- kirjoitti:
Afrikassakin olisi helppoa auttaa monia kansoja. Pari kunnollista sadetta kuivimmilla alueilla riittäisi pelastamaan kymmeniä tuhansia nälältä. Ajatelkaa mikä PR-voitto se olisi ja miten jäsenmäärät nousisivat valtavasti. Miksi sitä ei tehdä? Jos voi auttaa, niin on raukkamaista olla auttamatta.
Katson, mitä voisin asialle tehdä. :P
- Huhahhhei
Äksä... kirjoitti:
Katson, mitä voisin asialle tehdä. :P
Ei nälänhätä parane puristelemalla yleismittaria.
- samaa mieltä
otsikkosi kanssa. Ihmisillä on vapaa tahto. Scientologeilla sitä ei ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k1424776- 1803909
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah1153596Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia432911- 1381866
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta401658Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?581318Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta
Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk261289Sulla on avaimet ja keinot
Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi211261Meitä ei tule
Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌231213