Kissa syö huonekalut

Kissani puree tuolien pöytien ja muiden puukalusteiden kulmia.Miksiköhän?
3383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

suuhun että onko siellä esim. ientulehdusta tms. Jos suussa kaikki ok, anna kissallesi pala raakaa lihaa johon saa käyttää puremishaluaan.

Äänestä

kunnossa? Hammaskivet poistettu?

Kokeile auttaako kun käsittelet huonekalut feliway suihkeella, ohjeen mukaan. Kerta suihkaus ei välttämättä auta, vaan tuotetta tulee käyttää pitempään.
http://www.vetcare.fi/index.php?id=86

Äänestä

Saattaa johtua hammaskivestä...
Jos et pidä siitä että se puree niitä niin seuraavan kerran kun se puree niin ota se pois ja anna tilalle purulelu. Meidän kissa ainakin oppi :DD

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Teräspöytäkö? kirjoitti:

Kissani puree tuolien pöytien ja muiden puukalusteiden kulmia.Miksiköhän?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu