ei ,

Älkää tehkö työsopimusta, jossa ei ole viikko tuntia miniminä ja ei makseta km-korvauksia 0,44km:ltä.
2388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Entäs kun ei oo autoa ja pystyn käymään töissä vaan silloin tällöin. Eli silloin kun itselle sopii. Siivoustöitä olen aina saanut tehdä näin joustavasti.

Äänestä
  • Jos haluat harrastaa, on se varmasti eri kuin työn teko, jolla saa maksettua laskunsa.
    Miten kuljet työmatkasi?
    Vai onko työsi kävelymatkan päässä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kannata siistijäksi kirjoitti:

Älkää tehkö työsopimusta, jossa ei ole viikko tuntia miniminä ja ei makseta km-korvauksia 0,44km:ltä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu