RAHAT VÄHISSÄ !

NEUVOJA JA OPASTUTTA1(kiit...

Laskin juuri laskuni ja keräämäni risurahat.Laskuja varmaan on enemmän kuin noiden lanttien arvo on lantteja 181 kpl.Mihin hintaan minun kannattaa ne myydä tai on järkevä myydä tai jos ollenkaan.Myynkö vai menenkö hattu kourassa pyytämään pankinjohtajalta pikku vippiä akuuttiin rahapulaani ?.Olisikohan täällä ihmisiä jotka osaavat opastaa minua etten tee tyhmyyksiä?.Kiitos teille järkeville jo etukäteen jotka voivat minua hieman opastaa ja sivistää.T.Marko

8

1272

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jeeeeeees

      Risurahoista pyöreästi 20€/kpl. Huuto.net ehkä voisi tulla kyseeseen. Laita Osta heti -hintakin mukaan, niin voi tulla nopeitakin kauppoja.

      • kollitus

        mitä on risurahat


      • Nummisuutari
        kollitus kirjoitti:

        mitä on risurahat

        Saunavihta 2 euronen tietysti.


      • tällainen...
        kollitus kirjoitti:

        mitä on risurahat

        Termi 'risuraha' on keräilijäslangia, joka tarkoittaa Suomen 2€:n erikoiskaksieuroista vuodelta 2004, jossa teemana on EU:n laajentuminen. Rahan 'kuvapuolen' taiteellinen luomus muistuttaa monien mielestä eräänlaista risua tai muuta karahkaa ja jopa saunavihtaa tms.

        Ao. sivustolla on kuva määritelmineen.

        http://www.kolikot.com/raha/819


      • keno keksitty.

        Pelaat ensin keno nelosta kolmen euron panoksella.Kun saat sen 96 euroa, joka tulee väh. kerran kuussa voit suurentaa pottia tai kokeilla vaikka keno kymppiä.


      • että on joitakn numeroita,
        keno keksitty. kirjoitti:

        Pelaat ensin keno nelosta kolmen euron panoksella.Kun saat sen 96 euroa, joka tulee väh. kerran kuussa voit suurentaa pottia tai kokeilla vaikka keno kymppiä.

        jotka esiintyvät miltei päivittäin. Tämä tekee homman helpoksi. Esim. 6 ja 33 ovat sellaisia.


      • ettei se rahan
        että on joitakn numeroita, kirjoitti:

        jotka esiintyvät miltei päivittäin. Tämä tekee homman helpoksi. Esim. 6 ja 33 ovat sellaisia.

        keräily näinkään ihan ilmaista ole, koska kuukaudessa menee se 4x21 euroa eli 84 euroa. mutta kyllä hyvästä kannattaa tuo maksaakin.


      • Tarjoushaukka

        Risurahoja kannattaa tarjota eri rahakauppiaille että saa parhaan hinnan, eipä noita enää kovin usein tule vastaan mutta omani olen käynyt myymässä aina tuonne kun sieltä olen saanut itse parhaan tarjouksen näistäkin:

        http://www.kolumbus.fi/mjk/eurot/


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      190
      6728
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      155
      1943
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1648
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1360
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      52
      1149
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      42
      1041
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      1002
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      947
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      249
      918
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      879
    Aihe