Onko kukaan saanut tukea tätä kautta?
http://www.ecredo.fi/sininauhaliitto/data/liitteet/eep_opas_biologisten_vanhempien_tukeminen.pdf
http://www.ecredo.fi/sininauhaliitto/data/liitteet/eep_opas_biologisten_vanhempien_tukeminen.pdf
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
aina vaan äiti.Montako kertaa isä on mainittu vaikka moni isä on se joka hoitaa hommat kotona.
Vaan meilläpä isä ei ole kiinnostunut lasten asioista ollenkaan, joten joudun yksin taistelemaan lapsista.
Vielä enemmän on niitä isiä, joita ei kodin- tai lastenhoito kiinnostaa jostain syystä tippaakaan.
päihdeihmisten tukijärjestö?
Vai onko minulla väärää tietoa?
Jos tuo järjestö liittyy siis päihteisiin, niin älkää ihmeessä ottako sinne yhteyttä, jos ongelmanne ei selkeästi liity päihteisiin!
Tukea vanhemmille tietysti puuttuu, mutta jos erehtyy leimautumaan väärään järjestöön, siitä leimasta ei pääse ikinä sossun papereissa eroon. En tietysti kiellä yhteydenottamista niiltä, jotka tuon järjestön avusta tuntevat hyötyvänsä, mutta ainakin tällä palstalla päihdevanhemmat ovat pienenä vähemmistönä.
Toivoisi tietysti enemmän heidänkin kirjoituksiaan, että huostaanottoasia tulisi käsiteltyä monipuolisemmin ja useammalta eri kantilta.