mitä tapahtui?

???

"windows ei voi käyttää määritettyä laitetta, polkua tai tiedostoa. Sinulla ei ehkä ole tarvittavia oikeuksia." Tällaisen viestin siis sain. Mulla on officepaketti ja tähän mennessä toiminut aivan loistavasti.. Tänään kuitenkin palautin erään tehtävän ja sitten sen palautettuani olisin halunnut vielä muunnella sitä, joten avasin ko. tiedoston ja tein tarvittavat muutokset. Tämän jälkeen en ole saanut auki sitä tiedostoa, enkä mitään muutakaan sähköpostissani olevaa office-tiedostoa, en wordia, enkä powerpointtia.. Oman koneen wordtiedostot kyllä aukeavat.

4

675

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kdqwokd eok oqo

      miksi ne pitää avata sähköpostista? Ei ihme jos ei ole oikeuksia...

      AINA koneelle tallennetua muutetaan ja sitten vasta jaellaan eteenpäin...

      Oppia ikä kaikki...

      :)

      • ???

        sillä ei varmasti ole merkitystä, mutta yritin muunnella lähetettyä tiedostoa sellaisessa verkko-opiskeluympäristössä kuin moodle, en sähköpostissa..


      • Moodlea käyttävä
        ??? kirjoitti:

        sillä ei varmasti ole merkitystä, mutta yritin muunnella lähetettyä tiedostoa sellaisessa verkko-opiskeluympäristössä kuin moodle, en sähköpostissa..

        Eli olit palauttanut tiedoston moodleen, ja sen jälkeen halusit sitä muokata, avasit palautetun tiedoston ja muutit sitä. Näinkö?

        Kysymys kuuluu.
        Mihin tallensit tiedoston ja missä muodossa?

        Et voi tallentaa sitä moodleen .....


    • Vähän sitä samaa

      Kuin se, että monet windowskäyttäjät "lähettää" tiedoston sähköpostissa. Kuitenkin he valitsevat lähetä linkki ja polku johtaa suoraan heidän oman koneensa kotikansioon! Yritä nyt sitten arvata, mitä nämä on yrittäneet lähettää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      181
      4255
    2. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      122
      3659
    3. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      259
      3117
    4. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      9
      1781
    5. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      179
      1467
    6. Kuvaa kaivattuasi

      Yhdellä kivalla yhdyssanalla. 🥹
      Ikävä
      76
      1315
    7. Huomasitko? Tämä "viinin läträys" hämmästytti Yökylässä

      Yökylässä-sarjassa Maria Veitola vieraili Christel ja Jori Roosbergin kotona. Tunnelma oli mukava ja puitteet hulppeat.
      Suomalaiset julkkikset
      33
      1218
    8. Lopetan Keskipohjanmaan tilaamisen

      Vasemmistolaisen ja kristinuskovastaisen pääkirjoituksen vuoksi. Suomen kouluissa on nykyisellään hyvä uskonnonopetus.
      Kokkola
      67
      1055
    9. Mitä vielä

      Toivot välillemme ?
      Ikävä
      100
      1048
    10. Jos saisit yhden

      Asian muuttaa kaivatussasi
      Ikävä
      90
      894
    Aihe