"windows ei voi käyttää määritettyä laitetta, polkua tai tiedostoa. Sinulla ei ehkä ole tarvittavia oikeuksia." Tällaisen viestin siis sain. Mulla on officepaketti ja tähän mennessä toiminut aivan loistavasti.. Tänään kuitenkin palautin erään tehtävän ja sitten sen palautettuani olisin halunnut vielä muunnella sitä, joten avasin ko. tiedoston ja tein tarvittavat muutokset. Tämän jälkeen en ole saanut auki sitä tiedostoa, enkä mitään muutakaan sähköpostissani olevaa office-tiedostoa, en wordia, enkä powerpointtia.. Oman koneen wordtiedostot kyllä aukeavat.
mitä tapahtui?
4
636
Vastaukset
- kdqwokd eok oqo
miksi ne pitää avata sähköpostista? Ei ihme jos ei ole oikeuksia...
AINA koneelle tallennetua muutetaan ja sitten vasta jaellaan eteenpäin...
Oppia ikä kaikki...
:)- ???
sillä ei varmasti ole merkitystä, mutta yritin muunnella lähetettyä tiedostoa sellaisessa verkko-opiskeluympäristössä kuin moodle, en sähköpostissa..
- Moodlea käyttävä
??? kirjoitti:
sillä ei varmasti ole merkitystä, mutta yritin muunnella lähetettyä tiedostoa sellaisessa verkko-opiskeluympäristössä kuin moodle, en sähköpostissa..
Eli olit palauttanut tiedoston moodleen, ja sen jälkeen halusit sitä muokata, avasit palautetun tiedoston ja muutit sitä. Näinkö?
Kysymys kuuluu.
Mihin tallensit tiedoston ja missä muodossa?
Et voi tallentaa sitä moodleen .....
- Vähän sitä samaa
Kuin se, että monet windowskäyttäjät "lähettää" tiedoston sähköpostissa. Kuitenkin he valitsevat lähetä linkki ja polku johtaa suoraan heidän oman koneensa kotikansioon! Yritä nyt sitten arvata, mitä nämä on yrittäneet lähettää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1736534Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa793680"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1133570Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma762868Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.442430Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni602251- 1201815
Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3761303- 541298
Miksi suorittamisesta tulee
Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a521095