"windows ei voi käyttää määritettyä laitetta, polkua tai tiedostoa. Sinulla ei ehkä ole tarvittavia oikeuksia." Tällaisen viestin siis sain. Mulla on officepaketti ja tähän mennessä toiminut aivan loistavasti.. Tänään kuitenkin palautin erään tehtävän ja sitten sen palautettuani olisin halunnut vielä muunnella sitä, joten avasin ko. tiedoston ja tein tarvittavat muutokset. Tämän jälkeen en ole saanut auki sitä tiedostoa, enkä mitään muutakaan sähköpostissani olevaa office-tiedostoa, en wordia, enkä powerpointtia.. Oman koneen wordtiedostot kyllä aukeavat.
mitä tapahtui?
4
670
Vastaukset
- kdqwokd eok oqo
miksi ne pitää avata sähköpostista? Ei ihme jos ei ole oikeuksia...
AINA koneelle tallennetua muutetaan ja sitten vasta jaellaan eteenpäin...
Oppia ikä kaikki...
:)- ???
sillä ei varmasti ole merkitystä, mutta yritin muunnella lähetettyä tiedostoa sellaisessa verkko-opiskeluympäristössä kuin moodle, en sähköpostissa..
- Moodlea käyttävä
??? kirjoitti:
sillä ei varmasti ole merkitystä, mutta yritin muunnella lähetettyä tiedostoa sellaisessa verkko-opiskeluympäristössä kuin moodle, en sähköpostissa..
Eli olit palauttanut tiedoston moodleen, ja sen jälkeen halusit sitä muokata, avasit palautetun tiedoston ja muutit sitä. Näinkö?
Kysymys kuuluu.
Mihin tallensit tiedoston ja missä muodossa?
Et voi tallentaa sitä moodleen .....
- Vähän sitä samaa
Kuin se, että monet windowskäyttäjät "lähettää" tiedoston sähköpostissa. Kuitenkin he valitsevat lähetä linkki ja polku johtaa suoraan heidän oman koneensa kotikansioon! Yritä nyt sitten arvata, mitä nämä on yrittäneet lähettää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m724164Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o963587Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363309- 512830
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182309- 402248
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222042- 201554
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami121500Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?321486