mitä tapahtui?

???

"windows ei voi käyttää määritettyä laitetta, polkua tai tiedostoa. Sinulla ei ehkä ole tarvittavia oikeuksia." Tällaisen viestin siis sain. Mulla on officepaketti ja tähän mennessä toiminut aivan loistavasti.. Tänään kuitenkin palautin erään tehtävän ja sitten sen palautettuani olisin halunnut vielä muunnella sitä, joten avasin ko. tiedoston ja tein tarvittavat muutokset. Tämän jälkeen en ole saanut auki sitä tiedostoa, enkä mitään muutakaan sähköpostissani olevaa office-tiedostoa, en wordia, enkä powerpointtia.. Oman koneen wordtiedostot kyllä aukeavat.

4

639

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kdqwokd eok oqo

      miksi ne pitää avata sähköpostista? Ei ihme jos ei ole oikeuksia...

      AINA koneelle tallennetua muutetaan ja sitten vasta jaellaan eteenpäin...

      Oppia ikä kaikki...

      :)

      • ???

        sillä ei varmasti ole merkitystä, mutta yritin muunnella lähetettyä tiedostoa sellaisessa verkko-opiskeluympäristössä kuin moodle, en sähköpostissa..


      • Moodlea käyttävä
        ??? kirjoitti:

        sillä ei varmasti ole merkitystä, mutta yritin muunnella lähetettyä tiedostoa sellaisessa verkko-opiskeluympäristössä kuin moodle, en sähköpostissa..

        Eli olit palauttanut tiedoston moodleen, ja sen jälkeen halusit sitä muokata, avasit palautetun tiedoston ja muutit sitä. Näinkö?

        Kysymys kuuluu.
        Mihin tallensit tiedoston ja missä muodossa?

        Et voi tallentaa sitä moodleen .....


    • Vähän sitä samaa

      Kuin se, että monet windowskäyttäjät "lähettää" tiedoston sähköpostissa. Kuitenkin he valitsevat lähetä linkki ja polku johtaa suoraan heidän oman koneensa kotikansioon! Yritä nyt sitten arvata, mitä nämä on yrittäneet lähettää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      152
      2860
    2. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      27
      2754
    3. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      181
      1618
    4. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      205
      1475
    5. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      316
      1408
    6. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      97
      1363
    7. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      67
      1174
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      15
      1168
    9. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      71
      1118
    10. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      74
      1064
    Aihe