Aiemmin sanoi Johanille: "mennään ulos kun vielä ollaan väleissä". Tämä siis Anskun nimeämispisteiden näytön jälkeen.
Tero miettii mitähän Johan tuumii kun antoi tälle valenimeämisessä 2 pistettä. Odottaa kauhulla kun se TV:stä paljastuu.
Jos pelkästään ajatellaan "pelaamista" nimeämispisteiden perusteella talossa pelaa Tero, Ansku ja Anna!
Johan nimesi Tuulin; Se on ymmärrettävää koska he eivät tule juttuun keskenään. Antoihan Tuulikin Johanille 2 pistettä.
1 pisteen Johan antoi Alexille mikä ei sekään ole yllätys eikä ihme.
Johan ei puukottanut Teroa selkään!
Tero miettii mitähän Johan tuumii kun antoi tälle valenimeämisessä 2 pistettä. Odottaa kauhulla kun se TV:stä paljastuu.
Jos pelkästään ajatellaan "pelaamista" nimeämispisteiden perusteella talossa pelaa Tero, Ansku ja Anna!
Johan nimesi Tuulin; Se on ymmärrettävää koska he eivät tule juttuun keskenään. Antoihan Tuulikin Johanille 2 pistettä.
1 pisteen Johan antoi Alexille mikä ei sekään ole yllätys eikä ihme.
Johan ei puukottanut Teroa selkään!
Vastaukset 18
Vanhimmat
Teroa jatkuvasti, ei ihme että Tero näyttää 2 pisteellä ettei pidä Johanin tavasta käyttäytyä häntä kohtaan
Johan ja Jamo aina Teron kimpussa, joten lähtevät Annan seuraksi sunnuntaina.
Tero ei ainakaan nimeämisissä maininnut tuommoista syytä siihen miksi Johanille antoi 2 pistettä :D
"Tero
2 pistettä: Johan
– Hän on eniten talossa pelaamassa omaan pussiin. Välittää kaikista vähiten muista. Jyrää muiden mielipiteet."
Usein Jarmolle, Annalle ja Anskulle nakellut (otollinen maaperä) Terosta mahdollisemman negatiivistä. Tuuli ja Alex ainoina sen huomanneet ja Tuuli valisti sviitissä kikkelinpyörittäjän käytöstä Terolle. Tietenkin tuolla jokainen joutuu jollekkin äänensä antamaan, mutta se miten se sanotaan onkin sitten eri juttu.
Johan on a) puukottanut Teroa koko ajan ja b) nimennyt Teron ties kuinka monta kertaa. Tämä viikko oli nimeämisten osalta poikkeus.
Johan on peluri, joka tietää tasan ja tarkkaan, että jos joku hänen voittonsa estää, on se Tero.
tullut mieleen, että nimeämispisteet näytetään taloon, koska eihän niin ole aiemmin tehty.
Nehän on näytetty sitten, kun ollaan Vapun tentissä poistumassa talosta.
Sitäpaitsi, jollekin ne äänet on kuitenkin annettava, pitäis se heidän tajuta eikä ruveta pahoittelemaan tekemisiään.
Pelistähän tässä on kysymys, sen jokainen tiesi taloon hakiessaan.
Joku siel väittää, että Johan nimennyt Teron koko ajan.
Ei pidä paikkaansa. Asia tarkistettu BB:n sivuilta. Sieltä voi kattoo itekin:
Viikoilla 1, 2, 3,4, 11, 12 ja 13 Johan EI nimennyt Teroa laisinkaan.
Viikolla 6 kun oli käänteiset nimeämiset eli piti äänestää kenen HALUAISI jäävän taloon Johan antoi Terolle pisteen.
Viikoilla 7 ja 10 Johan EI saanut nimetä ollenkaan.
Viikolla 9 Johan oli maapallon toisella puolella.
Viikolla 8 antoi Johan Terolle yhden nimeämispisteen.
HehHeh, ai on Johan koko ajan nimennyt Teron :DDDD
Yhden kokonaisen pisteen antanut 13 viikon aikana. Sekin toisaalta kumoutuu sillä yhdellä käänteispisteellä ;)
kenenkään menettää,tää on tämmöstä peliä, jokaisen kohdalla sama juttu.Jokainen nimeää tietysti sen ,jonka kokee pahimmaksi uhkaksi itselleen.Samassa veneessähän kaikki ovat .:D
En minäkään toki yöuniani menetä, mutta ei täällä kannata väittää sellaista mikä ei pidä paikkaansa.
Esimerkkinä tuo väite, että Johan nimennyt mukama Teron koko ajan.
Mulla ei sinänsä enää ole väliä kuka voittaa kunhan se EI olisi Tuuli, Anna, Alex tai Ansku.
Toivoisin, että joko Tero tai Johan veisi potin; Ainoat alkuperäiset asukkaat!
Jarmokin saisi mieluummin voittaa kuin nuo yllä mainitsemani neljä immeistä!
Vaikutelma Teron nimeämisestä johtuu Johanin jatkuvasta Terolle kuittailusta.
Tässä ketjussa ei ole yhtään viestiä, jossa väitettäisiin Johanin nimenneen Teron "koko ajan".
Sen sijaan on sanottu "puukottanut Teroa koko ajan", mikä on totta.
Lisäksi mainittiin, että Johan on "nimennyt Teron ties kuinka monta kertaa", mikä tarkoittanee, ettei kirjoittaja tiedä, miten monta kertaa.
Menee ihan pilkunnus**miseksi :DDD
Onhan siinä iso ero. Ei kannata syyttää muita perättömistä väitteistä, jos ei itse lue, mitä on ja ei ole väitetty.
"nimennyt Teron ties kuinka monta kertaa. Tämä viikko oli nimeämisten osalta poikkeus."
Eikös tuo viimeinen lause viittaa siihen, että kirjoittaja väittää Johanin nimenneen Teron ties kuinka monta kertaa = useasti!!!!!
Selkeestihän lause tarkottaa, että poikkeus siksi kun ei tällä vkolla nimennyt.
Hohhohhohhohhoijjaa...
.....
...vaikka koetit korjailla virheitäsi :DD
Lähempänä koko ajan = ties kuinka monta kertaa
kuin, että
ties kuinka monta kertaa = ei tietäisi
Tää menee mielenkiintoseks ja aika lapselliseks.
Mie lopetan nyt ;)
Heh.