Pegasos World

varattiin matka ko. paikkaan. Onko kukaan käynyt siellä? Kaikki tiedot kiitollisena vastaan. Samoin matkatoimisto Nazarista.
71277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kannattaa käyttää hakua. Pitkät ketjut ko hotellista.Pahaa puhuvat.

Äänestä
  • Kommentteja puolesta ja vastaan. Kelaile aiempia keskusteluja.
    Itsellä vain hyviä kokemuksia kahdesta reisusta. pecassos world ja Royal wings. Jälkimmäinen oli hieman parempi kokonaisuus ja tietty myös vähän kalliimpi. Kannattaa lähteä varsinkin jos on lapsia mukana. Heille on runsaasti tekemistä ja nauttivat varmasti.

    Äänestä

  • näillä sivuilla kirjoitti:

    Kommentteja puolesta ja vastaan. Kelaile aiempia keskusteluja.
    Itsellä vain hyviä kokemuksia kahdesta reisusta. pecassos world ja Royal wings. Jälkimmäinen oli hieman parempi kokonaisuus ja tietty myös vähän kalliimpi. Kannattaa lähteä varsinkin jos on lapsia mukana. Heille on runsaasti tekemistä ja nauttivat varmasti.

    ei ole tietoa missään, eli millainen paikka ja mitä siellä tarjoiltiin? Kuuluu käsittääkseni kerran matkan hintaan.

    Äänestä

  • ravintolasta kirjoitti:

    ei ole tietoa missään, eli millainen paikka ja mitä siellä tarjoiltiin? Kuuluu käsittääkseni kerran matkan hintaan.

    Käytiin kokeilemassa tätä turkkilaista siellä alakerrassa. Ei ollut mitenkään ihmeellinen omasta mielestäni se ateria sillä kertaa. Vaihtelusta kannattaa se kuitenkin kokeilla siellä. Saapahan pöytiin tarjoilun kerran viikon aikana : ))

    Äänestä

Oltiin kesäkuussa 2 viikkoa tuolla, ja tykättiin kovasti. Parasta tietty uiminen, pelit ja leikit (Boccia, tennis, sukeltelu altaassa). Joka päivä oli suomenkielinen opas tavattavissa, aulassa tarkemmat tiedot ja klo-ajat, ruotsinkielisten kanssa selvisi asiat myös hyvin. Respassa puhuttiin kohtuullista englantia, ja sinne tuli myös yksi ruotsinturkkilainen tyttö, jonka kanssa keskustelin ruotsiksi mm. huoneen luovuttamisesta viimeisenä päivänä jne.
Ruokahomma myös ok, tosin jos meni myöhemmin illalliselle, oli aina jotakin loppu: lautaset, ruokailuvälineet, juomalasit tai kahvikupit. Toisaalta ihmiset sikailee, kun mistään ei tarvitse erikseen maksaa.....

Itse nautin aikaisesta käynnistä kuntosalilla ja uinnista sen päälle, lapset protestoivat kun lähdin huoneesta aikaisin aamulla, ja ovi paukahti kiinni.
Hotellin myymälässä kaikki ihan tautisen kallista (uimapatjat, maskit/räpylät, aurinkovoiteet, kellukkeet) eli kaikki tuommoinen mukaan matkalaukkuun, jos vaan mahtuu. Pyyhepalvelu pelasi hyvin koko matkan ajan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


matkalle kesä 09 kirjoitti:

varattiin matka ko. paikkaan. Onko kukaan käynyt siellä? Kaikki tiedot kiitollisena vastaan. Samoin matkatoimisto Nazarista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu