Äkkilähtöjen ateriat

Finnmatkat

Olemme lähdössä Finnmatkojen äkkilähdöllä Mauritiukselle. Matkaehtojen mukaan ateriat eivät kuulu hintaan. Virkailija antoi kuitenkin ymmärtää että tietyissä tapauksissa voi tulla positiivinen yllätys ja esim. aamupala tms. kuuluukin pakettiin.
Eli jos kävisi hyvä säkä ja hotelli olisi suht siisti ja "normaalisti" perushintaa kuuluu vaikkapa puolihoito, niin ovatko äkkilähtöläiset suljettu pois aterioiden piiristä?

Haluaisin muutenkin kuulla kokemuksia äkkilähtö -hotelleista.

1

897

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihana loma

      Ilmeisesti kaikki äkkilähtöläiset majoitetaan Elysee -hotelliin, jonka taso ei päätä huimaa eikä ateriat kuulu hintaan. Katutasossa on pizzeria. Alueella on kuitenkin lukuisia edullisia ravintoloita, joskin pieniin kävelymatkoihin täytyy varautua.Taskulamppu kannattaa ottaa mukaan! Kadut ovat pimeitä. Me nautimme matkasta huolimatta hotellin tasosta, olimme bungalowissa, jossa ainakin tilaa riitti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      60
      803
    2. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      111
      773
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      46
      650
    4. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      213
      588
    5. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      42
      543
    6. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      52
      526
    7. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      76
      523
    8. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      22
      506
    9. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      82
      483
    10. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      37
      480
    Aihe