hei.pääkaupunkiseudulla toiminimellä kotisiivouksia aloittelen.omilla aineilla ja välineille,lähinnä työstän itse itseäni.mutta hintahaarukat kovin vaihtelevia.mikähän olisi kultainen keskitie/veloitus tunnilta että työtä saisi myydyksikin.
toiminimellä-kotisiivous?
Nimetön
5718
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kartoitat hintatason muilla firmoilla, pienillä sekä isoilla ja sieltä sitten pähkäät sen sopivan keskitien. Mieluummin aloita himpun pienemmällä ja sittenkun homma rupeaa pyörimään paremmin niin nostat hintoja eikä silloinkaan liikaa. Hiljaa hyvä tulee. :) Älä karkoita asiakkaita heti aloitusvaiheessa liian korkealla hinnalla.
26-30e
Omalla toiminimellä aloitin minäkin parisen kuukautta sitten täällä Helsingissä ja laskutan 32 euroa tunnilta. Siivoan omilla välineillä ja aineilla enkä laskuta matkoista erikseen.
kuuluukos alv siihen hintaan..
alvi sisältyy aina hintoihin.